Marios grąžino tik kurėno kapitono R.Adomavičiaus krepšįnuotraukos

2019 liepos mėn. 03 d. 19:08:23 Perskaitė 1203

Trečiadienį toliau vyko Kuršių mariose nuskendusio istorinio kurėno „SiuD1“ kapitono Romaldo Adomavičiaus paieška. Tačiau žinomo istoriko rasti gyvo nesitikima. Marių pakrantės nendrynuose rastas tik jo krepšys. Vadovaudamasis kariškių sraigtasparnio įgulos informacija, kapitono sūnus aptiko nuskendusį kurėną, tačiau narams jį apžiūrėti neleido blogos oro sąlygos.

 

Į Kauną istoriniu eksponatu kurėnu plaukusius tris Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojus stichija Kuršių mariose užklupo antradienį, po pietų. „SiuD1“ apvirto ir nuskendo. Kurėno kapitonas, jį savomis rankomis statęs 64 metų muziejaus Laivybos istorijos skyriaus vyriausiasis muziejininkas-istorikas Romaldas Adomavičius dingo. Jo gelbėjimo operacija nutraukta 21 val., nebesitikint rasti gyvo. Kateriu atskubėję pasieniečiai išgelbėjo 32 metų muziejininką-istoriką Daumantą Kiulkį ir 33 metų muziejaus Ūkio tarnybos viršininką Aurimą Rumšą. Po medikų ligoninėje suteiktos pagalbos abu jie išleisti į namus. Vakar A.Rumša pasirodė darbe.

Trečiadienį pasieniečių kateriu į nelaimės vietą kartu su ugniagesių narais išplaukė taip pat Jūrų muziejuje dirbantis kapitono sūnus Romualdas Adomavičius. Vadovaudamiesi kariškių sraigtasparnio įgulos informacija, jie rado marių viduryje, apie 3,4 kilometro nuo Ventės, nuskendusį kurėną. Tačiau stiprus vėjas ir bangavimas neleido narams jį apžiūrėti. Pažymėjus vietą, tai tikimasi padaryti orams pagerėjus. Laivas įstrigęs seklumoje, jam pajudėti neleidžia į dugną tvirtai įsirėmęs stiebas.

Šilutės ugniagesiai trečiadienį apžiūrėjo marių pakrantę ties Vente. Rastas R.Adomavičiui priklausantis mėlynas krepšys. Daugiau nieko, kas būtų susiję su šia nelaime, aptikti nepavyko.

Išgelbėti muziejininkai patvirtino, kad priešingai nei jie, R.Adomavičius plaukė be gelbėjimosi liemenės. Tai jį pažįstančių žmonių nenustebino. Klaipėdietis jos niekada nevilkėdavo. Staiga sustiprėjus vėjui ir padidėjus bangoms, vanduo ėmė semti kurėną. Jį bandyta išsemti kibirais. Laivui verčiantis R.Adomavičius nublokštas tolyn. Jam mestas „krancas“ (prie laivo ar jachtos borto kabinamas cilindro formos guminis amortizatorius), tačiau kapitonas jo nesugriebė ir dingo bangose. Apie nelaimę pranešė ir pagalbos paprašė neperšlampame dėkle telefoną turėjęs A.Rumša.

Likus apie valandai iki šios tragedijos, R.Adomavičiaus sūnus telefonu kalbėjosi su vienu kurėno įgulos nariu. Šis patikino, kad kelionė vyksta be nesklandumų, plaukiama iškėlus bures. Tačiau patyrę buriuotojai žino, kad Kuršių marios permainingos. Oras jose gali subjurti labai greitai ir netikėtai užklupti stipri audra. Nuo stichijos bandyta gelbėtis sukant „SiuD1“ į krantą, tačiau vanduo užpylė variklį ir jis nustojo veikti. Nevaldomas plokščiadugnis kurėnas pasisuko šonu į bangas ir buvo apverstas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net