Manekenės žūtis dar paslaptyjenuotraukos (5)

2018 lapkričio mėn. 21 d. 11:24:11 Perskaitė 1062

Vakar suėjo lygiai metai, kai iš pačiame Klaipėdos centre esančio viešbučio 14-ojo aukšto iškrito ir žuvo manekenė Dovilė Didžiūnaitytė. Paslaptingos merginos mirties aplinkybės iki šiol kelia didžiulį skausmą jos artimiesiems, kurie negaili pačių griežčiausių kaltinimų jas tiriantiems teisėsaugininkams. „Vakaro žinių“ duomenimis, pastarieji tikisi, kad jau netrukus galės atsakyti į visus klausimus.

 

Prisimindami prieš metus tragiškai žuvusią 22 metų D.Didžiūnaitytę vakar jos artimieji dar kartą viešai išreiškė nepasitikėjimą merginos mirties aplinkybes tiriančiais pajūrio prokurorais. Manekenės dėdė Arūnas Puklevičius teisėsaugininkus kaltina vilkinant ikiteisminį tyrimą ir tikina, jog baudžiamosios bylos tyrimui vadovaujantis prokuroras jau senai turėjo būti nušalintas.

Artimųjų teigimu, siekiama įrodyti, kad nuo kvaišalų apsvaigusi D.Didžiūnaitytė pati iškrito iš viešbučio bendrojo naudojimo balkono, o nebuvo ja pasinaudojusių asmenų apsvaiginta narkotikais ir išstumta. Tokiu atveju tyrimas būtų užbaigtas ir byla nepasiektų teismo.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuojantis Klaipėdos apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Arūnas Saunorius kaltinimus bylos vilkinimu kategoriškai neigia.

„Patikėkite, aš tikrai stoviu pirmasis eilėje norinčiųjų, kad šis tyrimas būtų kuo greičiau baigtas“, - „Vakaro žinioms“ vakar sakė A.Saunorius.

Pasak prokuroro, didžiulį rezonansą visuomenėje keliantis ikiteisminis tyrimas greičiausia bus baigtas kitų metų pradžioje. „Planuojame apie vasario-kovo mėnesį. Liko esminis dalykas - pomirtinės teismo psichiatrijos ekspertizės išvados. Po to tyrimas bus baigtas ir priimti konkretūs sprendimai“, - patikino A.Saunorius.

Šioje byloje įtarimai privedimu prie savižudybės, narkotinių medžiagų platinimu ir fizinio skausmo sukėlimu ar nežymaus sveikatos sutrikdymu pareikšti tik vieninteliam prodiuseriui Ričardui Pinikui.

„Šiai dienai jis yra vienintelis įtariamasis. Ar įtariamųjų bus daugiau, kol kas negaliu pasakyti“, - teigė A.Saunorius.

D.Didžiūnaitytės artimųjų įsitikinimu, įtarimai kelių sunkių nusikaltimų padarymu turėtų būti pareikšti ir lemtingąją dieną su mergina buvusiam medikui Aivarui Milteniui, nes neva žuvusio modelio kūne rasta ir jo DNR.

Nors siekta, kad bylos tyrimą į savo rankas perimtų Generalinė prokuratūra, toks manekenės artimųjų prašymas atmestas. Pajūrio prokurorų bei policijos tyrėjų surinktą medžiagą patikrinę kolegos iš Generalinės prokuratūros pareiškė, jog ikiteisminis tyrimas, kurio metu siekiama nustatyti, kaip ir kodėl žuvo D.Didžiūnaitytė, atliekamas intensyviai, dėmesingai tikrinant visas, net mažai tikėtinas, šio tragiško įvykio versijas.

Paprašius, įstatymų numatyta tvarka, paviešinti šios baudžiamosios bylos medžiagą, sulaukta lakoniško prokurorų atsakymo, jog jau sukaupta 11 tomų arba apie 2200 įvairių dokumentų, kuriuose užfiksuoti reikšmingi tyrimui duomenys. Kreiptasi dėl 24 ekspertizių atlikimo. Su tarptautinės teisinės pagalbos prašymais kreiptasi į dvi užsienio valstybes.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net