Londone sprendžiamas bankininkų likimas

2013 rugsėjo mėn. 30 d. 14:40:18 Perskaitė 1537

Kitą savaitę turėtų paaiškėti, ar Lietuvai bus išduoti buvę „Snoro“ banko savininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas.

Lapkričio 16-ąją sukaks dveji metai, kai Lietuvos bankas nutraukė „Snoro“ banko veiklą, o netrukus paskelbė jo bankroto procedūrą.

Nuo to laiko vienas buvusių šio banko savininkų R.Baranauskas gyvena Didžiosios Britanijos sostinėje Londone. Manoma, kad ten daugiausia laiko praleidžia ir buvęs jo verslo partneris „Snore“ - Rusijos pilietis V.Antonovas.

Pirmuosius Europos arešto orderius šiems asmenims Lietuvos prokurorai išdavė 2011 metų lapkričio mėnesį. Britų buvo prašoma bankininkus suimti ir išduoti mūsų šalies teisėsaugai. V.Antonovas ir R.Baranauskas kaltinami galėję iš „Snoro“ pasisavinti net apie 500 mln. eurų (1,7 mlrd. litų), o tai esą banką padarė nemokų.

Tačiau ekstradicijos prašymą abu buvę bankininkai apskundė Londono Vestminsterio magistratūros teismui. Jo teisėjas Džonas Zani (John Zani) šią bylą pradėjo nagrinėti dar praėjusį rudenį, tačiau dėl įvairių priežasčių ji buvo vis atidedama. Užvakar britų teisėjas paskelbė, kad R.Baranausko ir V.Antonovo procesui skirs 12 dienų.

Abu buvę pagrindiniai „Snoro“ savininkai, pasitelkę dideles brangiai mokamų britų advokatų komandas, kategoriškai atmeta bet kokius jiems pateiktus kaltinimus ir nuolat kartoja, kad „Snoro“ istorija, o kartu ir ekstradicijos byla, yra tik politinis reikalas.

Pratęsus „Snoro“ šeimininkų ekstradicijos bylą praėjusią savaitę, V.Antonovo advokatas teismą tikino, kad Lietuvoje įvykęs banko likvidavimo procesas yra politinis. Teisininkas minėjo, kad prie banko žlugimo prisidėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos banko valdytojas Vitas Vasiliauskas bei Konservatorių partijos vadovai.

Didžiosios Britanijos prokuratūros atstovas Džonas Hardis (John Hardy), kuris atstovauja Lietuvos valstybės pusei, lygiai taip pat griežtai neigė, kad „Snoro“ istorija yra politinė byla. Teisėsaugininkas sakė, kad banką sužlugdė tik V.Antonovo ir R.Baranausko finansinės machinacijos, o jokios politikos čia ieškoti nė neverta.

Dž.Hardis teigė, jog bus įrodyta, kad buvę banko savininkai iš „Snoro“ slapta pervesdavo dideles pinigų sumas į savo sąskaitas dviejuose šveicariškuose bankuose nuo 2008 metų rugpjūčio iki 2011 metų birželio mėnesio. Jo teigimu, yra fiksuota, kad V.Antonovas atliko 27, o R.Baranauskas - 6 tokius pavedimus. Jie buvo atliekami ir eurais, ir doleriais.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net