Laiku sureagavęs ugniagesys aplenkė mirtįnuotraukos (6)

2019 liepos mėn. 17 d. 09:39:14 Perskaitė 1539

Pirmadienį vakare budėjęs Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos pamainos vadas Jevgenijus Iljinas užplikytos arbatos puodelį nusprendė išgerti komandos pastato terasoje. Ugniagesys išėjo į lauką ir tai išgelbėjo šalia tekančioje Neryje skęstančią senolę, kuri vandenyje atsidūrė lesindama antis.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pateiktoje pirmadienio įvykių suvestinėje sostinėje įvykęs incidentas aprašytas labai lakoniškai. Apie 17.40 val. Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos pamainos vadas Jevgenijus Iljinas iš komandos pastato P.Vileišio gatvėje balkono pastebėjo, kad Neryje skęsta moteris. Nubėgęs įšoko į upę ir padedant dviem ugniagesiams, ištraukė ją į krantą. Moteris perduota medikams ir išvežta į ligoninę.

Tačiau šį įvykį lydėjo visa eilė laimingų sutapimų ir sostinės ugniagesių profesionalumas. Jei ne tai, beveik neabejojama, kad šiais metais šalies vidaus vandenyse nuskendusių asmenų sąrašas būtų pasipildęs dar viena pavarde. Prieš metus „Ugniagesio gelbėtojo žvaigžde“ apdovanotas sostinės ugniagesys J.Iljinas dar kartą įrodė, jog šį pasižymėjimo ženklą gavo ne veltui.

Vakar ryte pamainą baigęs J.Iljinas, prieš vidurdienį dar nemiegojo. Sulaukęs „Vakaro žinių“ skambučio smulkiau papasakojo apie minėtą įvykį.

„Buvo jau vakaras ir aš išėjau į lauką išgerti arbatos. Mūsų pastate yra terasa. Buvau vienas. Tolėliau išgirdau vaiką rusiškai šaukiant pagalbos. Puoliau dairytis aplinkui. Pagalbos šauksmas nesiliovė. Pamačiau palei upę einančią ir taip pat besidairančią moterį. Neryje yra elingas, kuriame nuleidžiame gelbėjimo valtis. Prie jo vandenyje išvydau bangavimą ir supratau, kad kažkas skęsta. Bėgdamas prie upės kolegoms sušukau, jog skęsta žmogus. Į upę puoliau su visais drabužiais ir nors ji nusekusi, visas panirau į vandenį. Toje vietoje yra kelių metrų gylio duobė. Priplaukęs sučiupau skendusią moterį, o iš paskos pribėgę kolegos su gelbėjimosi virve bei liemenėmis padėjo man ją ištraukti į krantą. Iki jo buvo apie penki metrai“, - pasakojo J.Iljinas.

Paaiškėjo, kad nelaimė ištiko 70-metę vilnietę. Ugniagesiai suspėjo laiku. Iš vandens ištraukta senolė dar nebuvo spėjusi prarasti sąmonės, tik kelis kartus panirdama gurkštelėjo vandens. Ji papasakojo, kad lesino Neryje plaukiojančias antis ir paslydusi ant akmenų atsidūrė upėje. Moteriai tiesiog pasisekė, kad viskas vyko prieš Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos pastatą ir tuo metu budėjęs pamainos vadas J.Iljinas buvo lauke.

Ugniagesiai peršlapusią ir didžiulį stresą patyrusią vilnietę už parankių parsivedė į savo patalpas. Nuramino, perrengė sausais drabužiais ir sušildė. Prieš atvykstant iškviestai greitosios medicinos pagalbos brigadai, ji dar suspėjo gelbėtojams padėkoti už suteiktą antrąjį gyvenimą.

Jau dvylika metų ugniagesiu dirbančiam 36 metų J.Iljinui skęstantį žmogų gelbėti teko pirmą kartą. Prieš tai jis vandenyje ne kartą kėlė nelaimėlius nuo ledo.

„Su kolega Sergejumi Pavliukovičiumi esame išgelbėję iš gaisro visą trijų asmenų šeimą, o iš degančio buto pavyko ištraukti ir senolių porą. Šiame darbe teko matyti visko. Ko bijau? Nieko nebijau, bet žinau, kad kvaila nebijoti...“ - pernai liepą apdovanotas „Ugniagesio gelbėtojo žvaigžde“ sakė J.Iljinas.

Pasak J.Iljino, ugniagesio darbas sunkus, kaip ir visi kiti, nes lengvų darbų nėra. Tad, normalu, jog visi žmonės už jį nori gauti ir tinkamą atlygį.

„Kiekvienas žmogus ne tik nori gauti, bet ir privalo gauti užtarnautą atlygį. Žinoma, kiekvienas nori gauti kuo daugiau. Bet galimybės yra tokios, kokios yra. Kiekvienas mūsų pats pasirenka savo kelią ir jei kas yra kuo nors nepatenkintas, gali ieškoti kito kelio. Eiti dirbti ten, kur moka daugiau. O ugniagesio darbas, galima sakyti, yra mano pašaukimas. Man jis patinka, nes jame niekada nėra monotonijos. Nuolat judi. Be to, ir labai puikus kolektyvas. Kiekvienu gali pasitikėti kaip savimi“, - teigė J.Iljinas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net