Kriminalinės policijos vadovas: nužudymų statistika per karantiną išaugo 122 proc.nuotraukos (6)

2020 gegužės mėn. 08 d. 14:32:51 Perskaitė 1656

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis sako, kad dar prieš karantiną policija buvo pasidariusi prognozes apie galimą kai kurių nusikaltimų skaičiaus padidėjimą, esant tokioms visuomenei neįprastoms sąlygoms.

 

„Dar prieš kovo 16 d., įvedus Lietuvoje karantiną, mes su kolegomis nutarėme atlikti tam tikrą prognozavimą. Policijos vadovybės pavedimu tas prognozes surašėme ir pateikėme tiek vadovams, tiek savo kolegoms“, – nuotolinėje konferencijoje penktadienį sakė R. Kiškis.

Pasak Kriminalinės policijos biuro vadovo, kai kurios prognozės pasitvirtino.

„Pirmiausia, kas pasitvirtino, tai įvertinome, kad viena didžiausių rizikų, dėl ko gali padidėti nusikalstamumas, tai būtent dėl asmenų nuolatinės trinties, buvimo nuolat namuose, šeimoje. Apribojus judėjimą prognozavome, kad padidės smurto artimoje aplinkoje atvejų, nužudymų, pasikėsinimų nužudyti. Ypatingai tokių nusikaltimų, kaip žmogaus sveikatos sutrikdymas, grasinimai sužaloti žmogų“, – akcentavo R. Kiškis.

Jo teigimu, policija taip pat prognozavo, kad padaugės nusikalstamų veikų elektroninėje erdvėje, sukčiavimo atvejų, telefoninių, bankinių apgavysčių. Taip pat, anot R. Kiškio, prognozuota, kad gali padaugėti vagysčių iš prekybos vietų, negyvenamų patalpų.

Dalis prognozių pasitvirtino: ypač padidėjo nužudymų statistika

„Mes su kolegomis manome, kad dauguma mūsų šių prognozių pasitvirtino. Mes teisingai perorganizavome savo veiklą, policijoje paskirstėme atitinkamai pajėgumus“, – pažymėjo R. Kiškis.

Jis taip pat pateikė informaciją, kad bendras nusikalstamumas karantino metu, palyginus su praėjusiais metais, nukrito. Vis dėlto, pasak R. Kiškio, yra ir neraminanti statistikos dalis.

„Neramina keli pagrindiniai skaičiai, ką mes ir sakėme, tai būtent nežymus sveikatos sutrikdymas, žmogaus terorizavimas – šie du nusikaltimai yra absoliučioje daugumoje atvejų. Tai nusikaltimai dėl smurto artimoje aplinkoje“, – teigė R. Kiškis.

„Praktiškai visi nusikaltimai nuo 10 iki 46 proc. krito žemyn, išskyrus dvi nusikalstamas veikas. Nežymių sveikatos sutrikdymų padidėjo 9 proc. ir, ko mes taip žymiai nesitikėjome, nužudymai“, – pastebėjo R. Kiškis bei pateikė informaciją, kad nužudymų statistika padidėjo net 122 proc.

Kartu pareigūnas pripažino, kad nužudymų statistikos padidėjimą lėmė smurto artimoje aplinkoje nusikaltimai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net