K.Pūkui vėl lipdoma priekabiautojo etiketėnuotraukos (15)

2019 birželio mėn. 15 d. 07:11:55 Perskaitė 1746

Buvęs Seimo narys Kęstutis Pūkas neilgai džiaugėsi atsikratęs seksualinio priekabiautojo etiketės, kuri jam kainavo parlamentaro mandatą. Vakar teismas jį pripažino kaltu. Piniginės baudos sulaukęs Kauno verslininkas ir politikas pasiduoti nežada, tad garbės nedarančią dėmę tikisi ištrinti Aukščiausiajame Teisme (AT).

 

Vakar Lietuvos apeliacinis teismas 66 metų K.Pūką pripažino kaltu dėl seksualinio priekabiavimo ir šaunamojo ginklo bei šaudmenų laikymo taisyklių pažeidimo. Už tai skirta 1883 eurų bauda. Verslininkui teks atlyginti 1500 eurų įvertintą nukentėjusiosios patirtą neturtinę žalą. Įstatymas už minėtus baudžiamuosius nusižengimus numato alternatyvias bausmes - baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą.

Teismas konstatavo, kad būdamas Seimo nariu K.Pūkas priekabiavo prie vienos merginos, dirbusios jo padėjėja-sekretore ir nuo jo priklausiusios pagal tarnybinius ryšius. Dėl priekabiavimo prie likusių trijų merginų verslininkas išteisintas. Motyvuota, kad tuo metu jos nebuvo priklausomos nuo parlamentaro, nes pas jį tik bandė įsidarbinti.

Laikydamas teisėtai įsigytą šaunamąjį ginklą bei šaudmenis Seime darbo vietoje esančiame seife, K.Pūkas ne tik pistoletu didžiavosi, bet ir neužtikrino tinkamo jo ir šaudmenų saugumo, atsainiai laikydamas raktus nuo seifo stalčiuje.

K.Pūkas liko sau ištikimas ir kaltę toliau neigia. Visus kaltinimus jis vadina iš piršto laužtomis pasakomis ir sako, kad tai bandys įrodyti AT. Išklausyti vakarykščio teismo verdikto jis neatvyko. Buvusio parlamentaro byla, nuo pat patekimo į teismą, nagrinėjama uždaruose posėdžiuose.

Šių metų kovo 1 d. Vilniaus apygardos teismas K.Pūką visiškai išteisino. Teismas paskelbė, kad kaunietis nepadarė nė vienos jam inkriminuotos nusikalstamos ar baudžiamojo nusižengimo požymių turinčios veikos. Toks sprendimas prokurorus nustebino, o savo ausimis tuo patikėti negalėjusią vieną nukentėjusiąją tiesiog sukrėtė.

Valstybinį kaltinimą palaikiusi Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė Agnė Stankevičiūtė teisiamąjį prašė pripažinti kaltu ir skirti 1800 eurų baudą. Civilinius ieškinius prašė tenkinti ir nukentėjusiosios. Tačiau jie palikti nenagrinėti. Išteisinamąjį nuosprendį, kartu su keturiomis merginomis, apskundusi A.Stankevičiūtė vakar sakė, jog Lietuvos apeliacinio teismo sprendimu, nors jos skundas patenkintas tik iš dalies, iš esmės yra patenkinta.

„Teisinėmis priemonėmis apgintas nukentėjusiosios nuo seksualinio priekabiavimo interesas. Tai neužkerta kelio ateityje iš naujo vertinti konkrečią situaciją, todėl neturėtų stabdyti ketinančių ginti savo teises asmenų nuo bandymo tai padaryti“, - sakė A.Stankevičiūtė, taip pat svarstysianti galimybę kreiptis į AT.

Ikiteisminis tyrimas K.Pūko atžvilgiu Vilniaus apylinkės prokuratūroje pradėtas 2017 metų kovo mėnesį. Nustatyta, kad minėtų metų pradžioje, kelių mėnesių laikotarpiu, Seimo narys galimai seksualiai priekabiavo prie pagal tarnybą ar kitaip priklausomų asmenų. Keturios nukentėjusiosios galimai patyrė tyčia daromą psichologinį spaudimą, seksualinio pobūdžio užuominas, įžūlius, gašlius pasiūlymus, žeminimą bei įžeidimus, siekiant seksualinio bendravimo ir pasitenkinimo.

Seimo nariu K.Pūkas tapo 2016 metais. Seksualinio priekabiavimo skandalas kilo praėjus mažiau nei pusmečiui. Kauniečio atžvilgiu Seimas pradėjo apkaltos procedūrą ir sudarė specialiąją komisiją jo veiksmams tirti. Pastaroji konstatavo, kad yra pagrindas pradėti apkaltos procesą. Pats K.Pūkas tokias kolegų išvadas pavadino visiškomis nesąmonėmis ir absoliučiu melu. Seimas kreipėsi į Konstitucinį Teismą ir panaikino parlamentaro teisinę neliečiamybę. 2017 metų gruodžio 19 d. Konstitucinis Teismas paskelbė, kad K.Pūkas savo veiksmais pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką. 2018 metų sausio 12 dieną jis atsistatydino iš Seimo, prieš pat balsavimą dėl jo mandato panaikinimo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net