Kartu su brakonieriais Ukmergės rajone įkliuvo policininkas ir advokatasnuotraukos (11)

2021 sausio 21 07:00:33 Perskaitė 624

Reido metu aplinkosaugininkai sužinojo, kas vienija du Ukmergės rajono medžiotojus, vietos policininką ir Vilniaus advokatą. Atskleisti jų niekšingų darbelių nesutrukdė net kolegą apie galimą pavojų perspėję policininkai.

 

Ukmergės rajone neteisėtai sumedžiotą tauriojo elnio patiną gabenančius keturis asmenis sulaikė medžioklės kontrolės reidą surengę Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai. Paaiškėjo, kad įkliuvo du tą vakarą medžioję vietos medžiotojų klubo „Lėnas" nariai, Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnas E.B. ir Vilniuje gyvenantis advokatas L.J.

Medžioklės lape duomenys apie nušautą žvėrį nesurašyti, o „Lėno" pirmininkas patvirtino, jog medžioklės ploto vienete limitas išnaudotas jau gruodžio pradžioje ir apie tai informuoti visi klubo nariai. Šaulys G.A. neslėpė žinojęs apie pasibaigusį tauriųjų elnių limitą, medžioklės vadovas A.G. tai irgi patvirtino.

Nustatyta, jog nesilaikyta ne tik medžioklės taisyklių, bet ir medžioklės etikos. Elnias pribaigtas artimu šūviu į galvą, nekreipiant dėmesio, kad trofėjus bus sugadintas.

Ketvertukui surašyti protokolai už neteisėtai sumedžioto žvėries gabenimą. Už tai gresia iki 1800 eurų bauda. Šauliui teks atsakyti ir už neteisėtai sumedžiotą elnią (bauda iki 1800 eurų ir teisės medžioti atėmimas iki 5 metų), jis turės atlyginti aplinkai padarytą 6143,7 euro žalą. Paimtas graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu ir visureigis, kuriuo vežtas neteisėtai sumedžiotas žvėris.

Baudos gresia ir už karantino sąlygų reikalavimų nesilaikymą. Vienu automobiliu važiavo keturi asmenys iš skirtingų šeimos ūkių.

Nedaug trūko, kad brakonieriai būtų pasprukę, nes jiems labai padėti stengėsi tą vakarą šiose apylinkėse budėjęs policininkų ekipažas. Jis sustabdė aplinkosaugininkų mašiną. Po patikrinimo pareigūnai pasielgė neįprastai - apsisuko ir nuvažiavo atgal. Netrukus aplinkosaugininkai pamatė atvažiuojančio visureigio šviesas. Jame buvęs asmenys atvirai pasakė, kad apie vykdomą medžioklės kontrolės reidą juos informavo policijos ekipažas. Bet, matyt, per vėlai, nes išvengti patikrinimo ar paslėpti bagažinėje vežtą neteisėtai sumedžiotą elnią jau nebuvo galimybės.

Vilniaus apskrities VPK Imuniteto valdyboje pradėtas tarnybinis patikrinimas dėl pareigūno E.B. veiksmų. Bus tiriamas ir apie reidą kolegai pranešusių pareigūnų elgesys.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net