Įtariamųjų pinigus pasisavinusi pareigūnė stos prieš teismąnuotraukos

2019 balandžio mėn. 12 d. 10:58:51 Perskaitė 805

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Giedrius Tarasevičius surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnė J. T. kaltinama svetimo turto pasisavinimu, piktnaudžiavimu siekiant asmeninės turtinės naudos ir dokumento suklastojimu. Šiuo metu ji yra nušalinta nuo pareigų.

 

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Vilniaus AVPK Vilniaus miesto Pirmojo policijos komisariato vyresnioji tyrėja J. T., 2016 metais atlikdama vieną iš jai pavestų ikiteisminių tyrimų, savo žinioje turėjo iš įtariamo asmens paimtus 4456 eurus. Pažeisdama teisės aktų reikalavimus, šių pinigų ji be jokių objektyvių ir pateisinamų priežasčių neperdavė saugoti Vilniaus AVPK Materialinio aprūpinimo poskyriui, bet, ikiteisminio tyrimo duomenimis, juos pasisavino. J. T. tyčia ignoravo teisės aktų reikalavimus, kad daiktiniai įrodymai - pinigai - turi būti saugomi policijos įstaigos finansų padalinio kasoje arba kitoje tam pritaikytoje vietoje.

Siekdama nuslėpti ikiteisminiam tyrimui reikšmingų pinigų pasisavinimo faktą, J. T. į pranešimą apie tyrimo eigą įrašė žinomai melagingus duomenis, kad 4456 eurai yra perduoti Vilniaus AVPK Materialinio aprūpinimo poskyriui, pranešimą pasirašė elektroniniu parašu. Taip suklastojusi tikrą dokumentą ir pateikusi jį kartu su baudžiamąja byla, J. T. suklaidino ikiteisminiam tyrimui vadovavusį prokurorą ir bylą nagrinėjusį teismą.

Teismui perduotoje baudžiamojoje byloje J. T. kaltinama ir dėl piktnaudžiavimo pasisavinant 133 eurus, paimtus iš kito įtariamojo kitame ikiteisminiame tyrime, kurio atlikimas taip pat buvo jai pavestas.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui. Už nušalintos nuo pareigų tyrėjos padarytas nusikalstamas veikas baudžiamasis įstatymas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki septynerių metų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net