Iš unijos paimtus pinigus senjorai atidavė sukčiamsnuotraukos (3)

2020 balandžio mėn. 10 d. 12:09:35 Perskaitė 1629

Kas jau lemta, tas anksčiau ar vėliau ir nutiks. Tuo įsitikino labai skaudžiai nuo sukčių nukentėję Salantuose gyvenantys garbingo amžiaus sutuoktiniai. Prieš kelerius metus viso gyvenimo santaupų dėl gerai pažįstamos, tačiau nesąžiningos kredito unijos kasininkės vos nepraradę pensininkai pinigus saugojo namuose. Kuo ir pasinaudojo lengvą grobį „užuodę“ apgavikai.Sukčiams užteko rasti tik tris jais patikėjusius bei į namus lengvai įsileidusius pagyvenusius žmones ir jie per dieną susižėrė tiek, kiek eilinis pilietis uždirba per kelerius metus.

Įspūdingas laimikis nusikaltėlių laukė Salantuose (Kretingos rajonas). ESO darbuotoju prisistatęs vyras laidiniu telefonu paskambino 85 metų senolei ir jos sutuoktiniui. Jie patikinti, kad už elektrą sumokėjo padirbtais pinigais, tad netrukus atvyksiantis pareigūnas patikrins namuose laikomus eurus.

Po 40 minučių atėjusiam apie 30-35 metų vyrui patiklūs garbingo amžiaus salantiškiai parodė net 35 tūkst. eurų. Išvydęs ant stalo padėtus pinigus, nepažįstamasis paprašė pensininką nueiti pas kaimyną ir pakviesti būti liudytoju. Vos jis pasuko durų link, nusikaltėlis į akis papurškė ašarinių dujų ir griebęs pinigus spruko.

Įtariama, kad sukčiai pas senjorus pateko neatsitiktinai. Kalbėdami telefonu, jie įvardijo pašaliniam asmeniui vargu ar žinomus faktus. Todėl ne kartą apie apgavikus girdėję salantiškiai jais patikėjo ir įsileido į namus.

Visą gyvenimą sveikatos priežiūros srityje dirbę sutuoktiniai santaupas namuose laikė po to, kai jų vos neprarado Kretingos kredito unijoje. Žemaičių pinigais savo gyvenimo gerovę kūrė šios unijos Salantų filiale kasininke dirbusi 49 metų salantiškė Renata Neverauskienė. Ji be unijai patikėtų pinigų paliko 43 asmenis, kurių didžioji dauguma buvo garbingo amžiaus. Dalis žmonių nesulaukę teisingumo mirė. Kasininkė pasisavino 223 419,43 euro. Už tai jai teismas skyrė trejų metų laisvės atėmimo bausmę.

Unijos klientams nežinant ir klastojant jų parašus R.Neverauskienė nutraukdavo terminuotų indėlių sutartis arba tiesiog išgrynindavo pinigus iš sąskaitų. Iš kurių žmonių gali pasiimti pinigus, o iš kurių ne, nuspręsdavo su jais pabendravusi. Salantiškiai ateidavo ne tik pasidėti indėlius, bet ir sumokėti mokesčius ar padaryti pavedimus, tad daugumą jų moteris pažinojo. Ji pasiteiraudavo, ar žmonės nežada anksčiau pasiimti įneštų pinigų ar pratęsti termino ilgesniam laikui, ir taip sužinodavo, kam artimiausiu metu pinigų nereikės. Kai kas nors ateidavo atsiimti indėlio, pinigus grąžindavo iš kito žmogaus sąskaitos. Kad nusikalstama veika neišaiškėtų, R.Neverauskienė prieš išeidama atostogauti paskambindavo klientams ir pasiteiraudavo, ar šiems tikrai nereikės pinigų, kol ji poilsiaus.

Įtariama, kad į Salantus minėti sukčiai atvyko tiesiai iš Plungės. Tą pačią dieną apgauta ir šiame mieste gyvenanti 74 metų moteris. Jai laidiniu telefonu paskambino elektros tinklų darbuotoju prisistatęs vyras. Jis pasekė lygiai tokią pačią pasaką apie už elektrą sumokėtus netikrus pinigus. Jų patikrinti atėjęs 30-35 metų „policininkas“ plungiškei į akis papurškė ašarinių dujų ir pagrobė 2570 eurų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net