Gudrybės medžiojant draudžiamus daiktusnuotraukos (2)

2019 rugpjūčio mėn. 10 d. 16:41:00 Perskaitė 1276

Nuteistieji, bandydami susiorganizuoti draudžiamus daiktus, veikia kartu ir įvairiausiais būdais bando nukreipti pareigūnų dėmesį.

 

Nuteistiesiems draudžiami daiktai bandomi permesti. Kalėjimų departamento atstovė Simona Banėnienė „Vakaro žinioms“ pasakojo, kad pareigūnai pastebi, jog nuteistieji veikia sutartinai kartu. Vieni bando nukreipti pareigūnų dėmesį, kiti bėga paimti permestų daiktų, treti per langus su pačių pasigamintomis priemonėmis traukia daiktus į vidų ir slepia, kad pareigūnai nerastų.

„Kad suklaidintų pareigūnus, būna, permeta paketų muliažus, o tikrasis permetimas vykdomas kitoje vietoje, kad spėtų susirinkti permestus daiktus, kol atbėgs pareigūnai.

Pavyzdžiui, permetimus į Pravieniškėse esančių pataisos namų teritoriją ne kartą bandė atlikti tie patys žmonės, gerai pažįstantys įstaigų teritoriją. O organizuoti jiems padeda dažnai net ir nepilnamečiai ar kiti asmenys - jie pasidalinę funkcijomis: vieni vykdo permetimą, kiti vykdo aplinkos bei pareigūnų patrulinių grupių stebėseną, kiti rūpinasi atsitraukimo plano ir galimybių parengimu, vykdo piniginių perlaidų ar kitų piniginių santykių užtikrinimą, priima užsakymus, renka, perka ir ruošia permetimams skirtus daiktus“, - teigė S.Banėnienė.

Pasak Kalėjimų departamento, draudžiamų daiktų permetimai pasitaiko ten, kur yra bendrabutinis nuteistųjų apgyvendinimas ir kur laikomi vadinamieji nepozityvūs nuteistieji. Įvertinamas draudžiamosios zonos, skiriančios įstaigą, plotis, tvorų aukštis, kaip arti nuteistųjų gyvenamieji pastatai nuo tvorų, kokios galimybės permetusiam atsitraukti ir pasišalinti po permetimo, kas juosia įstaigą - miestas ar miškas ir kita.

Nuteistųjų artimieji, pasak S.Banėnienės, draudžiamus daiktus bando perduoti siunčiamuose, perduodamuose siuntiniuose, žurnaluose būna suklijuoti lapai, laiškuose - įdėtos SIM kortelės, apatiniuose, drabužiuose (siūlėse), batuose (vidpadyje, batų kulne), kūno ertmėse.

„Konfiskuoti draudžiami daiktai naikinami, vadovaujantis Bausmių vykdymo kodeksu bei Pataisos įstaigų vidaus tvarkos taisyklėmis. Išimtų daiktų naikinimo procedūra priklauso nuo to, ar išimtas daiktas yra vertingas, ir ar yra nustatytas šio daikto savininkas“, - sakė pašnekovė.

Statistika

Per pirmą 2018 metų pusmetį buvo užkardytas 3240 mobiliojo ryšio telefonų patekimas nuteistiesiems. 2019 metų tuo pačiu laikotarpiu - 3005.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net