Grafičių užrašais pastatus darkę jaunuoliai bus teisiaminuotraukos

2019 balandžio mėn. 23 d. 14:36:54 Perskaitė 559

Vilniuje esančio Pranciškonų vienuolyno ansamblio ir kitus miesto statinius grafičių užrašais darkę jaunuoliai bus teisiami. Vilniaus apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje penki asmenys kaltinami turto sunaikinimu ar sugadinimu bei viešosios tvarkos pažeidimu. Vienas jų kaltinamas ir neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

 

Baudžiamojon atsakomybėn patraukti šeši asmenys. Vieno asmens atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo išskirtas, baudžiamoji byla šiuo metu yra nagrinėjama teisme.

Tyrimo metu nustatyta, kad grupė jaunuolių ant Pranciškonų vienuolyno tvoros 2016-2018 metais aerozoliniais dažais piešė bei purškė užrašus, taip niokodami vienuolyno ansamblį. Vilniaus pranciškonų vienuolyno ansamblis yra Lietuvos istorinio ir kultūrinio palikimo dalis, todėl jo pastatų kompleksas yra įtrauktas į Kultūros vertybių apsaugos departamento Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

Aerozoliniais dažais buvo purškiama ant įvairių sostinės pastatų.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo atlikta eilė procesinių veiksmų, identifikuoti asmenys, Vilniaus mieste ir apskrityje užsiimantys grafičių piešimu, įtariamųjų bei su jais susijusių asmenų gyvenamosiose vietose atliktos kratos. Jų metu rasta tyrimui reikšmingos informacijos: grafičių eskizų, piešinių, nuotraukų, užrašų, pas kelis iš jų - ir narkotinės medžiagos.

Dauguma kaltinamųjų savo kaltę pripažįsta, du iš jų iš dalies atlygino padarytą žalą.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net