Ginekologės nusikaltėlėmis netaponuotraukos (1)

2021 gegužės 11 15:05:54 Perskaitė 250

Trims pajūrio medikėms nepavyko "tyliai" ištaisyti savo pačių darbo broką. Nors per pakartotinę operaciją jos pašalino po cezario pjūvio gimdyvės kūne paliktus medicininės marlės likučius, apie tai teko prisipažinti ne tik pačiai nukentėjusiajai, bet ir teisėsaugai.

 

Klaipėdos universitetinės ligoninės Akušerijos-ginekologijos departamento gydytojos V.E., N.R. ir I.Š. lengviau atsikvėpė. Uostamiesčio teismas jas atleido nuo baudžiamosios atsakomybės. Piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei dokumento suklastojimu kaltintos ginekologės privalės sumokėti po 500 eurų į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą ir pasistengti mažiausiai metus vėl nenusikalsti. Priešingu atvejus švelnus teismo sprendimas bus panaikintas.

Medikes nuo teistumo ir griežtesnės bausmės išgelbėjo tai, kad jos susitaikė su nukentėjusiąja, atsiprašė ir labai gailėjosi dėl savo elgesio, tikino supratusios neigiamas jo pasekmes. Moterys anksčiau neteistos ir net nebaustos administracine tvarka, charakterizuojamos teigiamai.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai sužinojo, kad 2019-ųjų pabaigoje po Klaipėdos universitetinėje ligoninėje atlikto cezario pjūvio gimdyvės vidaus organuose paliktas svetimkūnis. Šis faktas nuslėptas. Prasidėjus komplikacijoms, nieko nenutuokiančiai negaluojančiai moteriai jau kitą dieną po gimdymo padaryti tyrimai ir netrukus skubiai atlikta antra operacija. Jos metu medicininės marlės likučiai pašalinti.

Medikės pasiteisino, kad dar vienos operacijos prireikė dėl negalavimų, nesusijusios su medikų klaida - neva dėl neaiškių priežasčių formavosi kraujo krešuliai. Siekdamos nuslėpti tikrąją priežastį, jos suklastojo operacijos dokumentus. Įrašyta, kad atlikus laparoskopiją neva pašalinti tik kraujo krešuliai.

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net