G. Jacka įkliuvo dėl neteisėtų statybųnuotraukos (7)

2021 liepos 22 19:00:26 Perskaitė 1002

Valstybei pralaimėtos kovos dėl Palangos simboliu laikomo Kurhauzo išgarsintas pajūrio verslininkas Gediminas Jacka sulaukė naujų nemalonumų dėl kurorte vykdytų statybų. Už tai, kad darbus pradėjo neturėdamas leidimo ir parengto projekto, palangiškiui vėl teko stoti prieš teismą ir patuštinti piniginę.

 


Klaipėdos apygardos teismas išnagrinėjo administracinėn atsakomybėn patraukto G.Jackos apeliacinį skundą dėl nepalankaus Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų nutarimo. Tačiau aukštesnės instancijos teisme palangiškis palankumo nesulaukė. Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Savinijus Katauskas skundą atmetė.

Šių metų gegužę Plungės apylinkės teismo Palangos rūmai G.Jackai skyrė 800 eurų baudą. Konstatuota, kad būdamas statytoju, jis pernai lapkritį Palangoje vykdė nebaigto statyti pramonės paskirties pastato, esančio žemės sklype Vytauto gatvėje, statybos darbus, neturėdamas nustatyta tvarka parengto projekto ir statybą leidžiančio dokumento.

Patikrinimą atlikę Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos inspektoriai nustatė, kad statybvietėje įrengtos naujos surenkamų betono blokų pamatų laikančios konstrukcijos, paaukštinta galinė šiaurinės pastato dalies pamato konstrukcija.

Šį nutarimą panaikinti ir administracinio nusižengimo bylą nutraukti prašęs G.Jacka tikino, kad šio žemės sklypo savininkas yra ne tik jis, bet ir dar mažiausiai 24 asmenys. Verslininkas stebėjosi, kodėl jie nepatraukti administracinėn atsakomybėn. Tačiau teismas nurodė, kad palangiškis statytoju pripažintas pagrįstai, nes yra nebaigto neypatingo statinio savininkas. Raštai, skundai ir prašymai įvairioms institucijoms, kuriose save reprezentuoja kaip statytoją, patvirtino, jog būtent jis aktyviai rūpinosi statybos procesu, siekdamas gauti naujus statybą leidžiančius dokumentus. Be to, asmeniškai dalyvavo minėtame statybos patikrinime. Taip pat vyrui nepavyko įrodyti, kad statybos darbus neva atliko jo jau mirusi sesuo.

Ši Klaipėdos apygardos teismo nutartis yra neskundžiama. G.Jacka su skirta bauda jau susitaikė.

„Su valstybe nepakovosi. Teisingumą vykdo teismai, argi galima su jais ginčytis. Mes mylime savo šalį, teismus ir prezidentą. Norėjau kaip geriau, o išėjo kaip visada. Baudą jau sumokėjau", - vakar „Vakaro žinioms" sakė
G.Jacka.

Verslininko teigimu, jokių statybų kurorto Vytauto gatvėje jis nevykdė. Tiesiog norėjo sutvarkyti bei saugiais padaryti prieš keliolika metų įsigyto ir nugriauto pastato pamatus. Ir tai neva darė vadovaudamasis oficialiais, Registrų centre patvirtintais dokumentais.

„Jokių statybų čia nevykdžiau ir nesiruošiu vykdyti. Nugriautas avarinės būklės ir be stogo pastatas buvo neįteisintas, išskyrus jo rūsį. Kad neįvyktų nelaimingas atsitikimas, pamatus norėjau sutvarkyti. Stengiausi, jog pamatai atitiktų Registrų centre užregistruotose dokumentuose esančius išmatavimus. Kadangi tam neturėjau leidimo, mane įpareigojo viską nugriauti ir sutvarkyti", - tikino G.Jacka.

Baigdamas pokalbį palangiškis sakė, jog jau yra paskelbtas skelbimas, kad apie 7,3 arų ploto žemės sklypas yra parduodamas.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net