Eismo saugumas parūpo tik po nelaimės

2014 vasario mėn. 11 d. 10:57:33 Perskaitė 1322

Po vilkikų avarijų stiprinamas eismo saugumas šalies magistralėse: tokių neatidėliotinų priemonių skelbia besiimsianti Susisiekimo ministerija.

Ministerijos dėmesio šalies magistralės sulaukė po praėjusią savaitę kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda, ties Ariogala, įvykusios avarijos, kai dėl slidžios kelio dangos susidūrė keturi vilkikai, vienas vairuotojas žuvo, o trys žmonės buvo sunkiai sužeisti.

Vakar Susisiekimo ministerijoje buvo sušauktas ministro Rimanto Sinkevičiaus, Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo Skirmanto Skrinsko ir magistrales prižiūrinčios valstybės įstaigos „Automagistralė“ direktoriaus Vladislovo Molio susitikimas.

Kaip po susitikimo sakė R.Sinkevičius, sutarta stiprinti VĮ „Automagistralė“ pajėgas.

V.Molis detalizavo, kad šiuo metu magistralėje Vilnius-Kaunas-Klaipėda dirbančias penkias kelininkų brigadas, kurių kiekvienoje dirba po 4-5 automobilius-barstytuvus, nedelsiant papildys dar trys brigados. Kelininkai į magistrales išvažiuos dar anksčiau, nei tai darydavo iki šiol, - apie 2 val. nakties.

Operatyviau perduoti informaciją apie situaciją kelyje turėtų ir moderni eismo sąlygų stebėjimo sistema, kurią Lietuvoje įrengti tikimasi iki 2016-ųjų.

„Yra numatomas įdiegti šiluminio fotografavimo-prognozavimo modelis, tam jau pradėtos rengti procedūros.

Ne tik magistralėje Vilnius-Kaunas-Klaipėda ir Vilnius-Panevėžys, bet ir magistraliniuose keliuose mes žinosime situaciją, kur yra įšalas, tuomet galės operatyviai reaguoti kelių tarnybos“, - aiškino S.Skrinskas.

Parengta pagal dienraštį „Respublika“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net