Dėl aplinkosaugininkui daryto poveikio kreiptasi į prokuratūrąnuotraukos

2020 gruodžio 02 08:37:29 Perskaitė 536

Gruodžio pirmąją tapo žinoma, kad Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vadovai, gavę informaciją iš Vilniaus valdybos pareigūnų, kreipėsi į prokuratūrą.


Šiuo metu turimi duomenys leidžia manyti, kad buvęs AAD darbuotojas, piktnaudžiaudamas buvusios tarnybos ryšiais, bandė daryti poveikį kitam aplinkos apsaugos pareigūnui. Savo veiksmais jis, tikėtina, siekė, kad į vienos tikrinamos įmonės pažeidimus būtų žiūrima atlaidžiau.

AAD teigimu, aplinkos apsaugos pareigūnas tartis nesutiko. Tarnybiniu pranešimu jis iš karto informavo tiesioginį vadovą ir departamento vadovybę. Atsižvelgęs į surinktus duomenis, AAD kreipėsi į prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jeigu įtarimai pasitvirtintų, asmuo galėtų būti nuteistas viešaisiais darbais, bauda, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Beje, tai ne pirmas kartas šiemet, kai teisėsauga domisi AAD. Vasario mėnesį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai, įtariant kyšininkavimu, buvo sulaikę AAD Alytaus valdybos Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiąjį specialistą Žydrūną Navicką.

Po ekologinių nelaimių Alytuje ir Klaipėdoje, rudenį STT atliko didžiulę AAD veiklos analizę ir konstatavo, kad daugelio reikalavimų buvo laikomasi tik formaliai. STT teigimu, jeigu aplinkosaugininkai būtų anksčiau sureagavę į potencialiai rizikingus objektus, minėtų ekologinių nelaimių būtų buvę galima išvengti.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net