Dalgį iškėlusiai giltinei teko atsitrauktinuotraukos (3)

2020 lapkričio 10 13:38:22 Perskaitė 852

Gausios ugniagesių pajėgos pustrečios valandos Šiaulių rajone lenktyniavo su mirtimi. Gelbėtojams ją pavyko aplenkti ir išsaugoti net kelis kartus žemėmis užversto šulinių kasėjo gyvybę.

 

Nelaimė Varputėnų kaime įvyko sekmadienį. Apie 13.13 val. žemės užvirto du naują šulinį kasusius vyrus. Pirmieji įvykio vietoje pasirodė Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) Kuršėnų komandos ugniagesiai. Šulinyje, apie 5 metrų gylyje, matėsi tik vieno vyro galva, antrąjį žemės užpylė iki kelių. Pastarasis rankomis bandė atkasti kolegą.

Netrukus nelaimės vietoje jau darbavosi gausios ugniagesių pajėgos. Šiauliečiams į pagalbą atskubėjo Kelmės ugniagesiai.

„Pirmiausia atkasėme vyrą, kuris buvo įklimpęs iki kelių. Į iškastą duobę pasikeisdami lipo vienas arba du ugniagesiai, nes ten nebuvo vietos. Vienas nuolat stengėsi laikyti žemėmis užverstam žmogui deguonies kaukę prie veido. Atkasinėjant žemes, jos dar du kartus griuvo ant nelaimėlio ir tekdavo kasti iš naujo. Dirbti buvo labai sudėtinga, nes šulinyje buvo tik pusė metro juodžemio ir 7 metrai smėlio, kuris nuolat užgriūdavo. Iš kaimo pasitelkėme į pagalbą žmogų su ekskavatoriumi ir pradėjome platinti duobę", - gelbėjimo operacijos eigą komentavo Šiaulių PGV Pajėgų valdymo skyriaus vyresnysis specialistas Gediminas Pocius.

Dar vieną ekskavatorių surado policininkai, su traktoriumi atskubėjo ir Šiaulių PGV 3-iosios komandos ugniagesys. Gelbėtojai iš šonų smėlį sėmė su kibirais, ekskavatoriai atkasinėjo ir platino duobę. Pasak G.Pociaus, bendromis pastangomis pavyko padaryti stebuklą.

„Trečią kartą užgriuvus žemėms, manėme, kad jau prarasime žmogų. Bet pavyko jį ištraukti gyvą. Visa gelbėjimo operacija truko apie 2,5 valandos. Net ir paprastesnėse situacijose, jeigu žmogus yra iki kelių užgriuvęs žemėmis, sudėtinga jį ištraukti, nes kol neatkasi iki čiurnų, jis negali pajudėti. Ugniagesiai dėjo labai daug pastangų, kad išgelbėtų šio vyro gyvybę", - kolegoms gerų žodžių negailėjo G.Pocius

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net