Begrybaudamas vyras į krepšį įsidėjo ir sprogmenįnuotraukos (3)

2020 rugsėjo mėn. 18 d. 11:40:28 Perskaitė 1033

Nors policija primygtinai primena jokiu būdu nekišti nagų prie rastų sprogmenų ar į juos panašių daiktų, drąsuolių bei nesugebančių suprasti, kuo tai gresia, netrūksta. Lazdijų rajone grybavęs vyras į krepšį krovė ne tik rastus baravykus, bet ir artilerijos sviedinį.


Užvakar Marijampolės savivaldybės ugniagesiai sulaukė skubaus iškvietimo į Narto Naujienos kaimą (apie 6,4 km nuo Marijampolės). Apie vidurdienį gautas pranešimas iš policijos, kad įvedamas planas „Skydas" ir būtina pabudėti įvykio vietoje.

Ugniagesiai policijai talkino, kol atvyko antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras" išminuotojai. Jie apžiūrėjo lengvojo automobilio bagažinėje gulėjusį artilerijos sviedinį su sprogdikliu ir jį išsivežė sunaikinti.

Pavojingą krovinį mašinoje vežėsi 62 metų vyras. Paaiškėjo, kad artilerijos sviedinį marijampolietis rado grybaudamas Lazdijų rajone, Kapčiamiesčio apylinkės miške. Užuot apie pavojingą radinį pranešęs policijai, grybautojas jį nunešė iki savo „Mercedes-Benz" ir įsidėjo į bagažinę.

Vyras tikina, jog sumąstė pats jį nuvežti į policiją. Pamatęs pareigūnus gatvėje, sustabdė ir atidarė mašinos bagažinę. Nuo Kapčiamiesčio iki Narto Naujienos kaimo yra beveik 70 kilometrų. Grybautojas artilerijos sviedinį gabeno neturėdamas leidimo, tad Marijampolės apskrities VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo sprogmenimis.

Kartais tarp linkusių taip rizikuoti savo bei kitų gyvybėmis yra net patys pareigūnai, neturintys nieko bendro su išminavimo darbais. Per kratą rastas dvi granatas į Jurbarko rajono policijos komisariatą pernai parsivežė kriminalistai. Komisariatą teko skubiai evakuoti, pastatą aptverti „Stop" juosta. Tik į įvykio vietą iškviesti „Aro" išminuotojai nustatė, kad tai pavojaus nekeliančios mokomosios granatos.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net