Baigtas tarnybinis patikrinimas dėl tarnybos metu nužudyto pareigūno S.Žymantonuotraukos

2020 liepos mėn. 21 d. 16:28:23 Perskaitė 1065

Policijos departamento Imuniteto valdyba baigė tarnybinį patikrinimą, kurio metu vertinti į įvykį reagavusių pareigūnų veiksmai, kuomet Mažeikių rajone, atvykęs į įvykio vietą, buvo nušautas policijos pareigūnas.

 

Konstatuota, kad Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams iš pirminės surinktos medžiagos buvo žinoma, kad įtariamasis S. Brasas gali disponuoti šaunamuoju ginklu. Pareigūnai, 2020 m. gegužės 28-29 dienomis, reaguodami į pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje ir dalyvavę S. Braso paieškoje, nors ir padarė tam tikrų smulkių taktinių klaidų, tačiau savo pareigas atliko tinkamai, t. y. vykdami į S. Braso gyvenamąją vietą, turėjo visas susiklosčiusiai situacijai reikalingas technines priemones ir informaciją, būtiną psichologiškai pasiruošti ir užtikrinti, kad įtariamasis nepasišalintų ir nepasislėptų nuo tyrimo, kol atvyks specialiosios pajėgos.

Patikrinimo metu nustatyta, kad įtariamasis S. Brasas atitiko didelę grėsmę keliančio asmens sąvoką, o kilęs įvykis atitiko didesnio pavojingumo įvykio sąvoką. Todėl, vadovaujantis galiojančiais reikalavimais, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Mažeikių rajono policijos komisariato vadovybė privalėjo spręsti klausimą dėl specialiųjų pajėgų pasitelkimo įtariamajam sulaikyti.

Patikrinimo metu įvertinti ir tiesioginių pareigūnų vadovų veiksmai.

Buvusio Telšių apskrities vyriausio policijos komisariato viršininko pavaduotojo R. Jagmino atžvilgiu tarnybinis patikrinimas nutrauktinas, kadangi pastarasis atleistas iš vidaus tarnybos ir yra netekęs pareigūno statuso.

Tuo tarpu vertinant buvusio Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko A. Bubliausko veiksmus nesurinkta pakankami neginčijamų duomenų, leidžiančių konstatuoti jo veiksmuose tarnybinio nusižengimo sudėtį.

Dėl šio įvykio, primena Policijos departamentas, toliau atliekamas ikiteisminis tyrimas.

ELTA primena, gegužės pabaigoje tarnybos metu žuvo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato tyrėjas Saulius Žymantas. Pareigūnas buvo atvykęs į iškvietimą Mažeikių rajono Birbiliškės kaime dėl smurto artimoje aplinkoje, kur buvo pašautas įtariamojo. S. Žymantas iškvietimo metu nedėvėjo apsauginės liemenės, nors ją turėjo automobilyje.

Jūratė Valančiūtė (ELTA)

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net