Apsukrus latvis lietuvių nepergudravonuotraukos (3)

2020 spalio mėn. 17 d. 09:19:03 Perskaitė 1505

Į Lietuvą nusikaltimų daryti atvykęs jaunas Latvijos pilietis pirmiausiai bandė apgauti policiją ir draudikus. Kai įkliuvo teisėsaugai, bandė graudinti teismą. Nesibodėjo net dangstytis draugės nėštumu. Tačiau visos latvio gudrybės greitai perkąstos ir jis pelnytos bausmės neišvengė.


Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose nuosprendį išklausė 24 metų Latvijos pilietis Denisas Alfimcovas (Deniss Alfimcovs). Jis pripažintas kaltu dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą ir pasikėsinimo sukčiauti. Siekdamas gauti draudimo išmoką, jaunas vyras suvaidino didelės vertės turto vagystę iš nuomojamo buto.

D.Alfimcovas savo kaltę pripažino visiškai, tad sulaukė trečdaliu mažesnės bausmės, nes baudžiamoji byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Jam skirta 7000 eurų bauda. Tačiau vyrui sumokėti teks tik 2800 eurų. Likusią sumą jis „atidirbo" ikiteisminio tyrimo metu, 42 paras praleidęs sulaikyme. Dar 1197 eurus nuteistasis perves Policijos departamentui už pargabenimą iš Estijos. Šioje šalyje, remiantis išduotu Europos arešto orderiu, jis ir sulaikytas.

Rygos gyventojas nusikalstamo plano realizavimui pasirinko Lietuvą. Pernai atvykęs į Šiaulius, rugpjūtį išsinuomojo butą ir vienoje draudimo kompanijoje apdraudė jame neva laikomą savo turtą 48 tūkstančių eurų sumai. Rugsėjo pabaigoje laužtuvu išlaužė nuomojamo buto langą ir išvažiavo į Rygą.

Po kelių dienų pravirą langą pastebėjo kaimynai ir apie tai pranešė buto savininkui. Šis susisiekė su nuomininku. Grįžęs į Šiaulius, D.Alfimcovas konstatavo, kad iš buto dingo jam priklausantys įvairūs daiktai, kurių bendra vertė siekia beveik 15 tūkstančių eurų. Nurodė, kad nusikaltėliai išnešė įvairių drabužių, auksinius papuošalus, kompiuterius ir kitus daiktus. Dėl įvykdytos vagystės jis kreipėsi į Šiaulių apskrities VPK ir jo turtą apdraudusią bendrovę.

Ikiteisminį tyrimą pradėję kriminalistai glaudžiai bendradarbiavo su draudimo kompanijos darbuotojais. Paaiškėjo, kad jiems D.Alfimcovas jau yra žinomas. Bendrovė jam buvo išmokėjusi nemažą draudimo sumą dėl Kijeve iš jo automobilio pavogtų daiktų. Pro pareigūnų ir draudikų akis neprasprūdo didžiulį įtarimą sukėlęs sutapimas, kad Ukrainos sostinėje ir Šiauliuose pavogtų daiktų sąrašas buvo beveik analogiškas.

Iš pradžių D.Alfimcovas neigė, kad vagystę iš buto inscenizavo. Tačiau prispaustas nenuginčijamų įrodymų, prisipažino. Taip pat atlygino buto šeimininkui dėl išlaužto plastikinio lango patirtą žalą.

Nuosprendį paskelbusi teisėja Alma Berniūnaitė nepatikėjo, jog rygietis pažeisti įstatymus ryžosi prispaustas finansinių negandų. Neva į bėdą pateko pardavęs automobilį su akivaizdžiai nepastebimais defektais. Kadangi asmuo, kuriam jis buvo skolingas, grasino, baiminosi ne tik dėl savo, bet ir tuo metu kūdikio besilaukiančios draugės saugumo.

Teismo įsitikinimu, jei D.Alfimcovo finansinė padėtis tikrai būtų buvusi tokia sunki, kaip jis pats tvirtina, nebūtų turėjęs už ką pirkti ne pirmo būtinumo ir prabangos prekių, vykti su drauge atostogauti į Ukrainą bei Šiauliuose sumokėti už buto nuomą 280 eurų ir 700 eurų depozitą.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net