Anūkas tapo senelių augintinio aukanuotraukos (15)

2020 kovo mėn. 27 d. 07:00:15 Perskaitė 2835

Sostinės medikai kelias valandas kovojo dėl šuns sukandžioto aštuonmečio gyvybės. Jiems pavyko berniuką ištraukti iš giltinės nagų, tačiau nuo senelių auginamo Kaukazo aviganio mišrūno nukentėjęs berniukas sužalojimo pasekmes jaus visą likusį gyvenimą.

 

Vakar Vilniaus apskrities VPK pranešė, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo. Pareigūnai aiškinasi įvykio, per kurį sunkiai sužalotas mažametis, aplinkybes.

Aštuonerių metų berniuką dar praėjusį sekmadienį, apie 13.40 val., Švenčionių rajone sukandžiojo pririštas šuo. Tai įvyko Pabradės seniūnijoje esančio jo senelių namo kieme.

Sunkiai nukentėjęs vaikas skubiai nugabentas į ligoninę Vilniuje. Operacija truko apie šešias valandas. Medikams pavyko išsaugoti berniuko gyvybę. Jam diagnozuotos gilios kąstinės žaizdos. Operacija užtruko, nes užkabinti plaučiai, į kuriuos pateko oro. Žaizdos žiojėjo ne tik krūtinėje ir nugaroje, bet ir galvoje. Stipriai sužalotas veidas, ausys, vienos akies vokas. Pasak aštuonmečio mamos Jekaterinos, sostinės ligoninės medikai padarė tikrą stebuklą.

Antradienį berniukas perkeltas iš reanimacijos skyriaus į traumatologijos. Jame teks praleisti mažiausiai dvi savaites. Mama džiaugėsi, kad sūnus matys abiem akim, girdi, kalba ir nekarščiuoja. Nors pavojaus gyvybei nebėra, mažamečio laukia ilgas gijimas ir veido plastinės operacijos.

„Kol kas viskas gerėja, bet tikslių prognozių ar garantijų gydytojai neduoda, nes tai šuns paliktos žaizdos. Plastikos chirurgai, darę perrišimą, pasakė, kad žaizdos gyja ir svarbiausia, jog sūnus nekarščiuoja. Reiškia, infekcijos nėra. Gydytojai jam nepasakė tiesos dėl ausyčių. Kelis kartus manęs klausė: mama, nesuvalgė mano ausyčių, jei buvo daug kraujo? Jis netiki, todėl pirmas prašymas buvo, kad jį nufotografuočiau ir parodyčiau. Aišku, aš prašymo neįvykdžiau. Dėkojame visiems neabejingiems žmonėms už pagalbą, už kiekvieno maldą, už kiekvieną stiprinantį žodį, už aukas ir paramą. Laukia ilgas ir sudėtingas reabilitacinis periodas, su visomis plastinėmis operacijomis. Samdysime geriausius psichologus psichinės būklės atstatymui, nes aš nesugebu pasakyti savo angelėliui, kad dabar jis bus kitoks“, - socialinės paskyroje rašė mama.

Nelaimė įvyko Jekaterinai su sūnumi atvykus pas Pabradės seniūnijoje gyvenančius moters tėvus. Kaime, kuriame seneliai turi didelį ūkį, planuota praleisti dėl koronaviruso paskelbtą karantiną. Tačiau viskas labai greitai kardinaliai pasikeitė.

Po vidurdienio Jekaterina išvažiavo į už kelių kilometrų esantį Pabradės poligoną perduoti siuntinį broliui. Užtruko apie pusvalandį. Grįžusi pasigedo uždarame kieme turėjusio žaisti sūnaus. Pradėjusi ieškoti, išgirdo įtartiną garsą, sklindantį iš vietos, kurioje tėvai laiko pririštus kelis didelius namus ir ūkį saugančius šunis. Priėjusi arčiau moteris nustėro - virš ant žemės gulinčio ir nejudančio sūnaus kruvinos galvos pamatė palinkusį didelį Kaukazo aviganio mišrūną. Jį nuo berniuko patraukė tik atskubėjęs senelis.

Jekaterinos teigimu, kol kas niekas negali atsakyti į klausimą, kodėl šuo puolė berniuką, su kuriuo anksčiau ne kartą žaidė. Pats aštuonmetis pasakojo, kad žaidė su kitu šunimi, kai jį netikėtai užpuolė aviganis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net