Žemės mokesčio skola - 785 tūkst. eurųnuotraukos

2019 spalio mėn. 09 d. 12:26:10 Perskaitė 1214

Žemės mokesčio mokėtojus jau netrukus turi pasiekti sąskaitos. Valstybinė mokesčių inspekcija Žemės mokesčio deklaracijas šio mokesčio mokėtojams pateiks iki lapkričio 1 dienos.

 

Besinaudojantys elektroninėmis VMI paslaugomis žemės mokesčio deklaracijas ras Elektroninio deklaravimo sistemoje. O nesinaudojantiems e. paslaugomis žemės mokesčio deklaracijas VMI išsiųs klasikiniu paštu. VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė informavo, kad žemės mokesčio už 2019 metus sumokėjimo terminas - lapkričio 15 diena.

VMI duomenimis, už pernykščius metus 40 tūkst. žemės mokesčio mokėtojų skolingi valstybei 785 tūkst. eurų. „Laiku nesumokėjusiems visada primename išsiųsdami priminimus. Pirmiausia pranešimas apie skolą įkeliamas į MANO VMI, neperskaičiusiems siunčiamas paštu deklaruotos vietos adresu. Jei ir po pranešimo skola nėra sumokama, išieškome iš sąskaitų. Jei nepavyksta išieškoti iš sąskaitų, išieškojimas perduodamas antstoliams, dėl ko mokėtojai patiria papildomų išlaidų“, - aiškino ji ir pridūrė, kad nesumokėjus laiku - jau kitą dieną po sumokėjimo termino skaičiuojami delspinigiai. VMI primena, kad negalintys laiku sumokėti gali kreiptis į artimiausią VMI aptarnavimo padalinį dėl mokėjimo išdėstymo dalimis.

„Kadangi žemės mokestis dar nėra apskaičiuotas, informacijos, kokiose savivaldybėse žemės mokestis padidėjo, dar neturime. Visų kitų savivaldybių žemės savininkams mokestis, lyginant su 2018 metais, neturėtų labai keistis, nes žemės sklypų mokestinės vertės nesikeitė, o savivaldybės tarifų dydžių taip pat žymiai nekeitė“, - sakė ji.

VMI informuoja, kad apskaičiuojant 2019 metų žemės mokestį, galioja tos pačios įstatyminės nuostatos, kurios galiojo ir 2018 metais. Nuo 2020 metų keičiasi Žemės mokesčio įstatymo nuostata, kad nuo 2020 metų savivaldybių tarybos sprendimus dėl ateinantį mokestinį laikotarpį galiosiančių žemės mokesčio tarifų galės priimti iki liepos 1 d., o ne iki birželio 1 d., kaip buvo iki šiol. Taip pat nuo 2020 metų įsigalios nuostata, kad žemės mokesčiu nebus apmokestinama žemė, patenkanti į LR Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme nurodytas teritorijas, nustatytas tenkinant viešąjį interesą šio įstatymo nurodytais atvejais.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net