V.Ušackas: esame šiek tiek pavėlavę eurokomisarų derybosenuotraukos

2019 liepos mėn. 19 d. 11:55:45 Perskaitė 280

Diplomatas Vygaudas Ušackas teigia nesulaukęs kvietimo būti kandidatu į Europos komisarus. Kartu tikina, kad Lietuvos pozicija derybose dėl portfelių suformuota kiek per vėlai.

 

„Su manimi niekas nesitarė, nesikalbėjo“, – Eltai sakė V. Ušackas.

„Iš patirties žinau, kad valstybės pradeda politinį lobizmą ir konsultacijas ganėtinai anksčiau, siekdamos išsikovoti vienokią ar kitokią įtakingą poziciją Europos kolegijoje. (...) Manau, kad esame šiek tiek pavėlavę formuodami savo poziciją“, – sakė politikas.

Jo teigimu, taip nutiko dėl pokyčių valstybės aukščiausiuose postuose. Tiesa, diplomatas sako, kad gauti įtakingą vietą galimybių dar yra.

„Manau, kad galimybių užsitikrinti įtakingą vietą išlieka. Tam reikalingas asmuo, turintis patirtį, sugebėjimus ir profesinius įgūdžius. (...) Tikiuosi, prezidentas ir premjeras Ursulai von der Leyen pateiks geriausius kandidatus, kurie atlieps Lietuvos interesus“, – sakė V. Ušackas, konkrečių pavardžių, kas galėtų tapti eurokomisarais, įvardinti nenorėjęs.

Kaip anksčiau buvo skelbta, kad, premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, Lietuva Europos Komisijoje norėtų portfelio, susijusio su energetika, ekonomika arba išorės sienų apsauga. Tokios pozicijos išvardytos Vyriausybės pranešime, paskelbtame po penktadienį vykusio ministro pirmininko susitikimo su energetikos eurokomisaru Marošu Šefčovičiumi.

V. Ušackas neketina jungtis prie R. Žemaitaičio buriamos politinės jėgos

Diplomatas V. Ušackas teigia nesvarstantis prisijungti prie Remigijaus Žemaitaičio planuojamos kurti politinės organizacijos.

Kandidatu į prezidentus šiemet siekęs tapti V. Ušackas sako, kad turi kitų planų – jų nedetalizuoja.

„Tikrai nesvarstau dalyvavimo politinėse jėgose. Turiu kitus planus ir ketinimus. Tą pranešiu rugsėjo mėnesį“, – sakė jis.

Primename, kad penktadienį žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Tvarkos ir teisingumo partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis šią politinę jėgą vadina „išsikvėpusia ir pavargusia“, tad ketintų burti naują politinį darinį. Jame esą galėtų būti ir V. Ušackas.

„V. Ušacką aš visiškai matyčiau ir kviesčiau jungtis į mūsų politinį darinį. Tai yra tarptautinės politikos žinovas – tiek Rytų, tiek Vakarų, tiek Rusijos, tiek Amerikos, tiek Azijos, tiek Europos. Tai – didelis pliusas“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net