VTEK: Trakų rajono merė E.Rudelienė pateko į interesų konfliktąnuotraukos (1)

2019 spalio mėn. 09 d. 16:46:59 Perskaitė 1108

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus bei vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

 

Nustatyta, kad E. Rudelienė ir jos sutuoktinis yra dviejų sklypų bendraturčiai su kitu asmeniu. Surinkta medžiaga patvirtina, kad merė ne kartą sprendė ir dalyvavo sprendžiant klausimus, tiesiogiai susijusius su šiuo bendraturčiu, pasirašydavo jo darbo sutarties pakeitimus, sprendė klausimus dėl jo atostogų ir pan.

Anot VTEK pranešimo, 2018 m. vasarį E. Rudelienė dalyvavo savivaldybės tarybos posėdyje, kai buvo svarstomas klausimas dėl švietimo įstaigų vadovų algos koeficientų, įskaitant ir minėtąjį bendraturtį. Taip pat šių metų vasarį merė pasirašė dvi rezoliucijas bei potvarkį, susijusį su jos bendraturčiu. Nuo šių klausimų svarstymo, sprendimo ji nenusišalino.

Laikydamasi įstatymo reikalavimų, politikė privalėjo nusišalinti nuo bet kokio klausimo sprendimo, susijusio su šiuo asmeniu.

E. Rudelienė privalėjo bendraturtį nurodyti savo privačių interesų deklaracijoje 2016 m., kai atsirado teisinė pareiga deklaruoti duomenis apie interesų konfliktą galintį keltį asmenį.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net