V.Pranckietis: turime garbę vadintis lietuvių tauta, nes iškentėjomenuotraukos (8)

2019 birželio mėn. 14 d. 14:05:33 Perskaitė 1082

Kiekviena tremtinio auka tapo mūsų kolektyvinėje tapatybėje užkoduota priežastimi, dėl ko šiandien nebijome būti drąsūs ir keliame mūsų laisvės vėliavas. Laisvės vėliavas nepriklausomybės židinyje, - vidudienį vykusioje Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

 

Seimo vadovo teigimu, paniekinti, įskaudinti ir sužeisti žmones, sužeisti tautą, nužudyti mūsų likimą – tai buvo tikslas.

„Per valandą buvo išplėštos gyvenimo akimirkos, prarasti namai, išdraskytos šeimos, laukė ilgos, kraupios kelionės ir betikslis, kruvinas, begalinis darbas. Trise – „Troika“ – nuspręsdavo už mus, už Jus, už mano tėvą ir jo šeimą. Jų atmintyje įsirėžė žodžiai: „Dabar gyvensite kaip liepsime arba nebegyvensite – šag na levo, šag na pravo: strieliaju bez predupreždenia“. Tai reiškė – žingsnis į šalį ir šausiu. Tačiau atsitiko kitaip“, - sakė V. Pranckietis.

Parlamento vadovas kalbėjo apie tautos skausmą ir kančias. „Skausmas tapo mūsų susitelkimo ir tapatybės pagrindu. Šiandien turime garbę būti ir vadintis lietuvių tauta, nes anuomet iškentėjome, iškentėjome kaip tauta. Kentėjusieji savo kančią prisimena, apie ją kalba, dainuoja ir pasakoja istorijas naujoms kartoms. Drąsa mirti, drąsa gedėti, drąsa grįžti ir atsitiesti po to, kai viskas yra atimta be jokios priežasties, – tai atvedė mus į laisvės kovą ir pergalę ir į pasiektą tarptautinį pripažinimą“, - sakė V. Pranckietis.

Lietuvos istorija, pasak Seimo pirmininko, yra pilna kapų, juos amžinai lydės pagarbos tyla. „Šioje tyloje kaskart išryškės netekties skausmas ir stiprybė jį ištverti. Tepadeda tai mums prisiminti, prisiminti ir gyventi. Gyventi dėl vertybių, dėl atminties, dėl ateities“, - minint Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienas linkėjo V. Pranckietis.
Po valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijos Nepriklausomybės aikštėje okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukos pagerbtos prie paminklų politiniams kaliniams ir tremtiniams Aukų gatvėje Vilniuje. Atminimo valandos vyks ir prie Naujosios Vilnios geležinkelio stoties memorialo bei Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre.

Pavakare Šv. Mišios bus aukojamos Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net