V.Pranckietis ir S.Cichanouskaja kalbėsis su Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkaisnuotraukos (8)

2020 rugsėjo mėn. 22 d. 09:36:15 Perskaitė 840

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio iniciatyva antradienį įvyks nuotolinis Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) parlamentų pirmininkų susitikimas. Virtualaus susitikimo metu bus aptarti nacionalinių parlamentų sprendimai, skirti atitinkamai reaguoti į Baltarusiją krečiančią situaciją, susidariusią po suklastotų rugpjūčio 9 d. įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų. Prie susitikimo nuotoliniu būdu prisijungs ir buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Sviatlana Cichanouskaja.


„Lietuva, kaip ir visa ES, nepripažįsta Aliaksandro Lukašenkos išrinktuoju Baltarusijos prezidentu. Tuo metu Baltarusijos žmonėms nepaliaujant protestuoti, A. Lukašenka savo veiksmais pasirinko dar labiau eskaluoti susidariusią situaciją. Dėl to šiandien itin svarbu yra kuo platesnė Europos šalių visuomenių parama. Mes siekiame, kad esama situacija būtų sprendžiama tik dialogu su pilietine Baltarusijos visuomene, kuriai atstovauja Koordinacinė taryba", - išplatintame pranešime spaudai teigia V. Pranckietis.

Pirmadienį Baltarusijos opozicijos lyderę S. Cichanouskają priėmė Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai.

Baltarusijoje rugpjūčio 9 d. įvyko prezidento rinkimai, kurių rezultatai laikomi suklastotais. Laimėtoju pasiskelbė ilgametis Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka.

Vos tik paskelbus pirmuosius balsavimo rezultatus, Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su milicija. Sulaikyti tūkstančiai žmonių, nukentėjo daug demonstrantų. Opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja naktį į rugpjūčio 11-ąją išvažiavo iš Baltarusijos ir kol kas gyvena Lietuvoje.

 

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net