V.Pranckietis: gal kursime Konstituciją pagal A.Širinskienę?nuotraukos (27)

2019 gruodžio mėn. 04 d. 13:19:33 Perskaitė 2309

Iš šalies vadovybės sąrašo Agnei Širinskienei pasiūlius išbraukti Seimo pirmininko pareigybę, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad toks siūlymas skamba nebekonstituciškai. 

 

„Išbraukti Seimo pirmininko pareigybę iš vadovybės? Skamba tai kažkaip kitaip, nebekonstituciškai. Tai gal kursime Konstituciją pagal A. Širinskienę?“, - trečiadienį žurnalistams  sakė V. Pranckietis.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė įregistravo pasiūlymą Seime svarstomam naujos redakcijos Vadovybės apsaugos įstatymo projektui, kuriame siūloma iš Valstybės apsaugos departamento (VAD) saugomo šalies vadovybės sąrašo išbraukti Seimo pirmininko pareigybę.

„Ji pasakė aiškiai, kad tai nesusiję su asmeniu, o susiję su pareigybe. Ji nustatė, kad grėsmės lygis tai pareigybei bus nustatomas pagal Agnę Širinskienę. Manau, kad tai yra taip primityvu ir toks primityvus požiūris į Konstituciją, į valstybę, kad reikėtų turbūt šitam asmeniui pasirūpinti tuo, ką ji veikia. Gal reikėtų kryptingiau veikti pozityviai, o ne ieškoti būdų, kaip ką nors šiandien įveiksime“, - patarė V. Pranckietis.

Pasak A. Širinskienės, iš Seimo narių renkamas Seimo pirmininkas, įvertinus galinčias kilti grėsmes jo saugumui, jei tokių būtų nustatyta, galėtų būti saugomas kaip ir kiekvienas Seimo narys, nenustatant jam atskiro teisinio statuso.

 „Siekiant tai įgyvendinti, koreguotina “vadovybės” sąvoka“,- sako A. Širinskienė.

Pagal jos siūlomą projektą, Vadovybė – Respublikos prezidentas, ministras pirmininkas ir asmenys, laikinai einantys prezidento pareigas, taip pat pavaduojantys ministrą pirmininką. Jei Seimas pritartų, Seimo pirmininko šiame sąraše nebeliktų.

V. Tomaševskis: nepritartume Seimo pirmininko pareigybės išbraukimui iš vadovybės


Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis sako, kad jo vadovaujamos partijos atstovai Seime nepalaikytų siūlymo iš Valstybės apsaugos departamento (VAD) saugomo šalies vadovybės sąrašo išbraukti Seimo pirmininko pareigybę.

„Tai yra parlamentarizmo tradicija, taip yra daugelyje šalių. Manau, kad čia daug nesutaupytų mūsų valstybė. Bet tokiu atveju tam tikra prasme sumažės parlamento prestižas. Manau, kad  yra labai svarbu, kad Seimo prestižas augtų. (...) Gal tokia situacija neturi  kažkokios didelės reikšmės, bet tokiu būdu būtų siunčiama neigiama žinutė visuomenei, kad jie ten visi tarpusavyje pešasi“, - trečiadienį žurnalistams Seime sakė V. Tomaševskis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net