V.Landsbergis prašo „Amazon“ įkūrėjo stabdyti prekybą sovietine simbolika pažymėtomis prekėmisnuotraukos (11)

2019 rugpjūčio mėn. 22 d. 13:30:04 Perskaitė 601

Profesorius Vytautas Landsbergis kreipėsi į bendrovės „Amazon“ įkūrėją Jeffą Bezosą, ragindamas nutraukti prekybą sovietine simbolika pažymėtomis prekėmis.

 

„Jūsų įkurtame „Amazon“ yra prekiaujama prekėmis, pažymėtomis komunistinės tironijos SSRS, vykdžiusios karo nusikaltimus ir genocidą su hitleriniu režimu, simboliais. Konkrečiai – ant sofos pagalvėlių ir vaikiškų marškinėlių yra pavaizduoti „kūjis ir pjautuvas“, – feisbuke ketvirtadienį rašo V. Landsbergis.

Profesorius, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas rašo, kad pats J. Bezosas gali ir nežinoti apie pastarųjų prekių prekybą, tačiau ragina jį imtis veiksmų.

„Rugpjūčio 23-ioji, žinoma kaip kruvino Antrojo pasaulinio karo pradžia dėl 1939-aisiais, prieš 80 metų, pasirašyto nusikalstamo Stalino ir Hitlerio pakto, būtų pats tinkamiausias metas sustabdyti tokį netiesioginį „švietimą“ , – rašo V. Landsbergis.

„Mūsų planetoje plintant žiaurumui niekas neturėtų likti abejingas net ir „juokingiems“ simboliams“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad 2019 m. kovo 12 d. Europos Žmogaus Teisių Teismas pirmą kartą sovietų represijas prilygino genocidui. Po šio sprendimo europarlamentaras Antanas Guoga taip pat kreipėsi į „Amazon“, prašydamas sovietinę simboliką prilyginti uždraustai nacistinei simbolikai ir primindamas dar praėjusių metų gale 27 Europos Parlamento narių pasirašytą analogišką prašymą, kuriuo bendrovė „Amazon“ jau tada buvo raginama stabdyti sovietine simbolika pažymėtų prekių prekybą.

1939 m. rugpjūčio 23 d. pasirašytas nacistinės Vokietijos ir SSRS paktas bei slapti Rytų ir Vidurio Europos padalijimo dokumentai, kartu vadinami Ribentropo-Molotovo paktu, po kurių sekė ilgas Lietuvos okupacijos laikotarpis. Rugpjūčio 23 d. Lietuvoje minima kaip Juodojo kaspino diena.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net