V.Kamblevičius: atsitraukimų iš mūsų pusės nebebusnuotraukos (1)

2019 birželio mėn. 13 d. 14:34:49 Perskaitė 836

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovo derybose dėl valdančiosios koalicijos formavimo Vytauto Kamblevičiaus teigimu, nors derybų metu ir buvo nusileista, kad vienas „tvarkiečių“ siūlymas būtų visiškai nesvarstomas, tačiau daugiau „tvarkiečiai“ nebeatsitrauks ir principingai laikysis likusių savo reikalavimų. Pasak jo, ketvirtadienį pavyko susiderėti dėl pritarimo partijos siūlomam vaiko priežiūros išmokų keitimui.

 

„Vakar buvo nutarta mūsų punkto dėl vaiko priežiūros išmokų didinimo visiškai nesvarstyti, šiandien jau visai kitaip pasikeitė situacija“, - po derybininkų susitikimo Seime ketvirtadienį sakė V. Kamblevičius.

„Tvarkiečiai“ prašė keisti vaiko priežiūros išmokų skyrimo tvarką. Pastarajame jų pasiūlyme siūloma už pirmus metus mokėti 100 proc. atlyginimo, o už antrus – 75 proc. V. Kamblevičiaus teigimu, ketvirtadienį buvo nutarta pasiūlymui iš dalies pritarti – nustatyti pirmais metais išmokos dydį, atitinkantį 100 proc. atlyginimo, o antrais metais – 45 proc.

Pasak jo, dėl pastarojo siūlymo vaiko priežiūros išmokų didinimui, „tvarkiečiai“ nusileidžia ir sutinka nesvarstyti punkto dėl 5 proc. PVM tarifo nustatymo šviežiems maisto produktams, kurie pagaminti vietiniame žemės ūkyje.

„Realiau mums nusileisti dėl daržovių PVM nei sumažinti vaiko priežiūros pinigus. Žiūrime kompleksiškai. Nėra tų pinigų tiek daug, kad galėtume visas pozicijas patenkinti, tad mes dalykiškai einam į kompromisus, kad rastume bendrą kalbą“, - sakė V. Kamblevičius.

Vis dėlto, jo teigimu, nors derybos ir yra menas, atsitraukimų iš „tvarkiečių“ pusės nebebus.

„Atsitraukimų iš mūsų pusės nebebus“, - sakė Tvarkos ir teisingumo narys, pridūręs, jog dėl kitų punktų derėsis artimiausiu metu.

Primename, kad Tvarka ir teisingumas siūlo ir ES sienos saugojimo stiprinimą. Atsižvelgiant į pasiūlymą, kiekviename poste turėtų būti rentgeno įrenginys. Taip pat partijos reikalavimu, turėtų būti įsipareigota modernizuoti mažiausiai 2 000 daugiabučių namų kasmet. Tarp pasiūlymų – ir vidutinio darbo užmokesčio pakėlimas iki 1 000 eurų.

Derybos dėl valdančiosios koalicijos sudarymo bus tęsiamos ir pirmadienį.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net