V.Junokas duoną tebevalgo iš kyšių

2008 kovo mėn. 05 d. 14:25:00 Perskaitė 2258

Buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Valentinas Junokas atsisakė advokato praktikos ir rado naują darbą: dabar jis važinėja po Lietuvą ir moko valdininkus neimti kyšių, - praneša dienraštis "Vakaro žinios".

Sutrumpintas seminaras

Iki šiol tik miškininkams paskaitas skaitęs M.Romerio universiteto Kriminologijos katedros lektorius V.Junokas pirmą kartą surengė seminarą "Savivaldybių tarybų narių ir darbuotojų korupcijos prevencija" Pagėgių savivaldybėje.

Kadangi tą dieną vyko ir komitetų posėdžiai, seminaro laiką teko smarkiai sutrumpinti. "Nebuvau patenkintas, jog teko trumpinti programą, bet ją įvykdžiau ir atsakiau į visus klausimus. Valdininkus domino, kaip išvengti "kyšinės" situacijos, kur pranešti, kai siūlo ar reikalauja kyšio. Pasirodo, apie tai mažai kas informuotas, nors kiekvienoje apygardoje veikia STT skyriai", - stebėjosi antikorupcijos mesijas V.Junokas.

Pasak jo, į pirmą seminarą susirinko tik pusę Pagėgių savivaldybės tarybos narių. Be jų atėjo mokyklų direktoriai ir skyrių vadovai - iš viso apie 50 žmonių. Išklausę kursą gavo pažymėjimus su V.Junoko parašu. Buvęs STT direktorius neneigė gaunąs atlyginimą už šį darbą: "Juk paskaitoms reikia rengtis, ten nuvažiuoti, kažkur nakvoti."

V.Junokas tikino, jog darbas M.Romerio universitete nenukenčia: "Paskaitas skaitau laisvalaikiu."

Konkurso nereikia

Seminarus rengiančio Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) mokymo ir konsultavimo centro direktorius Saulius Dagys tikino viešųjų pirkimų dėl seminarų neorganizavęs: "Visų pirma, savivaldybės pačios sumoka už paslaugą, antra - šalyje tik keli žmonės turi patirtį kovoje su korupcija."

"Turime vieną lektorių ir jis puikiai tvarkosi. Padėjėjų neprašo. V.Junoką mums rekomendavo buvęs STT darbuotojas Kęstutis Zaborskas", - prisipažino direktorius.

Pasak jo, 8 val. trukmės seminarus apmoka pačios savivaldybės. Nors programa buvo šiek tiek sutrumpinta, Pagėgių savivaldybė LSA pervedė 3600 litų. Beje, šis mokestis nepriklauso nuo dalyvių skaičiaus. Tik trečdalis sumos: už darbą, nakvynę ir degalus, skirta lektoriui V.Junokui.

STT direktorius Žymantas Pacevičius sakė neturįs pretenzijų V.Junokui: "Labai puiku, kad jis moko valdininkus. Kadangi apygardose turime po vieną prevencinį darbą atliekantį darbuotoją, tai didelė paspirtis."

V.Ž. trigrašis

Iš V.Junoko dar pasimokyti norėtų Mažeikių, Kretingos, Radviliškio, Druskininkų ir Kalvarijos politikai bei vadovai. Didmiesčių veikėjai patys turi teorinių ir praktinių žinių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net