Visi privalome žinoti tikrąją laisvės kainąnuotraukos (7)

2018 lapkričio mėn. 25 d. 14:51:42 Perskaitė 1187

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis dalyvavo oficialioje Kęstučio apygardos aukų memorialinio paminklo Kryžkalnyje atidarymo ceremonijoje ir perdavė iškilmių dalyviams  premjero sveikinimą. 

 

 

Sveikinime Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad prisimindami sudėtingą, krauju aplaistytą kelią į Lietuvos laisvę, atiduodame pagarbą tiems, kurie paaukojo savo gyvybes už Lietuvos laisvę, kurie buvo kankinami ir nužudyti KGB rūsiuose, Sibiro ir Kazachstano lageriuose. Dėkodami už drąsą ir pasipriešinimo kovose išlaikytą Lietuvos garbę, šiandien drauge liudijame, kad istorinė atmintis yra gyva. Ją skiepijame savo vaikams, anūkams ir ateities kartoms - visi turime žinoti tikrąją Lietuvos nepriklausomybės kainą.

Paminklo atidengimo ceremonijoje D. Matulionis akcentavo, kad laisvės kovų dalyvių įmažinimo programa bus tęsiama toliau. Jau nuspręsta, kad Vyriausybė skirs lėšų visų Lietuvos laisvės kovotojų bei patriotinių organizacijų iniciatyvai ir 2019 metais čia turėtų iškilti paminklas visiems Lietuvos partizanams. Kitais metais mes minėsime Laisvės kovų metus, tad Vyriausybė laisvės kovų įamžinimui skirs prioritetinį dėmesį.

Idėja Kryžkalnyje įamžinti Kęstučio apygardos partizanus beveik prieš dešimtmetį kilo šviesios atminties monsinjorui Alfonsui Svarinskui. Memorialo statybos darbai prasidėjo dabartinei Vyriausybei skyrus didžiąją dalį lėšų šiais metais, taip pat surinkus privačias lėšas, šią idėją parėmė ir savivaldybė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net