Vilniaus meras: kas antrą savaitę pamokas 5–11 klasių moksleiviams rekomenduosime organizuoti laukenuotraukos (21)

2021 balandžio 27 17:27:00 Perskaitė 176

Vilniaus meras Remigijus Šimašius tvirtina, kad šiuo metu galimi COVID–19 testavimo pajėgumai neleistų reguliariai, kas savaitę, testuoti visų 5–11 klasių moksleivių. Todėl meras teigė rekomenduosiantis mokykloms kas antrą savaitę vesti pamokas lauke, o kitu laiku su moksleiviais dirbti nuotoliniu būdu.

 

„Mūsų siūlymas bus mokymo įstaigoms 5–11 klasėse kas antrą savaitę kviesti moksleivius į ugdymą lauke. Aišku, kai toks lietingas oras, gali skambėti šiek tiek nelabai patraukliai, bet gegužės mėnuo Lietuvoje statistiškai yra pats saulėčiausias, ir Vilniuje esame sudarę galimybių mokytis ne tik mokyklų teritorijose, bet ir visame mieste“,– antradienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo R. Šimašius, akcentuodamas, kad reguliaraus visų moksleivių testavimo užtikrinimui Vilniuje tiesiog nepakanka medicinos personalo.

„Vilniuje situacija su medicinos personalu yra įtempta ir galimybės testuoti nėra begalinės (...), nerealistiška yra, kad kas savaitę būtų testuojami visi visų klasių moksleiviai“,– sakė jis.

Vilniaus meras pažymėjo, kad jis Vyriausybei siūlo organizuoti decentralizuotą grįžimo į mokyklas sistemą, kuomet mokyklos pačios galėtų nuspręsti, kokiu būdu dirbti su 5–11 klasių moksleiviais.

„Yra dar šešios savaitės likusios iki mokslo metų pabaigos. Mes suprantame, kad pagrindinis iššūkis yra abiturientai ir pradinukai, kad viskas vyktų sklandžiai. Dėl 5–11 klasių moksleivių mes norime, kad mokyklų bendruomenės pačios nuspręstų, kaip tai daryti“,– teigė R. Šimašius.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net