V.Čmilytė-Nielsen: kišimasis į Seimo darbą eliminuojant parlamentarus - grėsmė Konstitucijainuotraukos (37)

2020 lapkričio 25 11:41:07 Perskaitė 1135

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kelia klausimą, ar Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) diktuojamos sąlygos dėl parlamentarų izoliacijos, siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, neprieštarauja Konstitucijai.


„Ar tai, kas vyksta šiuo metu dėl Seimo narių izoliacijos, neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai? Joje aiškiai reglamentuota, kaip gali būti apribojami Seimo nario įgaliojimai. Nei atskiri ministrai, nei institucijos to padaryti negali. Seimo narys privalo atlikti savo pareigas, nepriklausomai nuo to, kokios negandos purto šalį. Jo tarnystės Lietuvai negali riboti žemesnių instancijų sprendimai", - savo feisbuko paskyroje rašo V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė taip pat akcentuoja, kad Liberalų sąjūdžio frakcijai priklausantys politikai izoliacijoje yra net ir gavę neigiamus koronaviruso testus, o sąlygas, kada palikti saviizoliaciją, jiems, pasak parlamento vadovės, diktuoja NVSC.

„Jiems sąlygas, kada palikti izoliaciją, diktuoja NVSC. Dar, beje ir darydama klaidas, kaip pamatėme vakar, kai norėta izoliuoti dar tris politikus. Man ši situacija atrodo nenormali. Manau, yra ne vienas būdas, kaip užtikrinti saugų Seimo nario darbą, nekeliant pavojaus kitiems žmonėms Seime", - rašo parlamento vadovė.

Todėl V. Čmilytė-Nielsen teigia artimiausiu metu dėl susidariusios situacijos organizuosianti diskusiją tiek su teisės, tiek su sveikatos ekspertais.

„Seimas yra pagrindinė Lietuvos žmonių atstovybė. Kišimasis į jo darbą eliminuojant Seimo narius, yra grėsmė Konstitucijai. Tai labai aiškiai turi suprasti ir ministrai, nesvarbu, laikinai jie eina pareigas ar ne. Mes privalome gerbti svarbiausią šalies įstatymą ir nesukurti precedento taip lengvai paralyžiuoti mūsų Parlamento", - savo feisbuko paskyroje akcentuoja Seimo pirmininkė.

„O A. Veryga, akivaizdu, nenusiteikęs bendradarbiauti su Seimu, nes atsakymo į savo šios savaitės paklausimą aš nesulaukiau. Tai taip pat nenormali situacija", - rašo ji.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net