„Valstiečių“ lyderis: sieksime, kad vaiko pinigai būtų 100 eurųnuotraukos

2019 birželio mėn. 25 d. 11:42:24 Perskaitė 269

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, jog vaiko pinigų kelti daugiau nei yra sutarta dabar (70 ir 30 eurų) nėra galimybių. Pasak jo, bus siekiama šiuo klausimu sutarti su koalicijos partneriais, bet, teigia jis, tai neturėtų sutrukdyti pasirašyti bendrą sutartį dėl valdančiosios koalicijos suformavimo.

 

„Ten klausimas vienintelis likęs, bet čia nebus matyt tas akmuo, ant kurio virstų visa koaliciją“, - antradienį Seime sakė R. Karbauskis, pridūręs, jog daugiau visais vertybiniais klausimais su potencialiais partneriais yra sutariama.

Pasak jo, bus siekiama, kad anksčiau sutarta 100 eurų dydžio išmoka vaiko priežiūrai liktų, nes, anot R. Karbauskio, didinti pinigus dar daugiau, kaip to reikalauja potencialūs koalicijos partneriai, būtų per didelė finansinė našta valstybei.

„Tai yra tikriausiai vienintelis įmanomas finansine prasme valstybei, tai yra 70 eurų universalioji dalis ir 30 eurų papildoma dalis daugiavaikėms bei socialiai remtinoms šeimoms“, - sakė „valstiečių“ lyderis.

Pasak jo, įgyvendinti Lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos reikalavimą kelti vaiko pinigus iš viso iki 120 eurų, teigė R. Karbauskis, būtų sunkiai įgyvendinama.

„Tokių galimybių, atrodo, nėra. Ir mes bandome sutarti su kolegomis. Jeigu tos galimybės atsirastų, tai kodėl gi ne, niekas iš mūsų nemano, kad reikėtų skirti mažiau lėšų nei įmanoma surasti. Bet finansų ministerijos nuostata yra tokia, kad tas pasiūlymas, kuris buvo aptartas kaip pagrindinis koalicinėje sutartyje, yra realus“, - pridūrė jis.

Pasak jo, susitikti ir pasirašyti koalicijos sutartį tikimasi ketvirtadienį.

Primename, kad penktadienį vienas iš „valstiečių“ derybininkų Jonas Jarutis Eltai sakė, kad šiuo metu ant derybų stalo esančios vaiko priežiūros išmokų alternatyvos yra kelios: universali išmoka būtų 70 eurų, o papildoma – 40 eurų arba atitinkamai 80 ir 30 eurų. Dar anksčiau buvo patvirtinta, jog išmoka sieks 100 eurų – atitinkamai 70 ir 30 eurų. Vis dėlto nė viena alternatyva neatitinka LLRA-KŠS pozicijos.

R. Žemaitaitis: sutarimas skirti 100 eurų vaiko pinigams mus tenkina

Tvarkos ir teisingumo pirmininkas Remigijus Žemaitaitis teigia, kad tarpinis sutartas variantas dėl vaiko pinigų (70 eurų universalioji dalis visiems vaikams bei 30 eurų socialiai remtinoms bei daugiavaikėms šeimoms) jį tenkina, tačiau, pasak jo, svarstomi įvairūs variantai.

„Bandoma įsivertinti pinigus, jeigu pridėtume dar 10 eurų visoms šeimoms, viso 80 eurų būtų. Bet kitas yra dalykas, ar pradėti diferencijuoti pagal valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį, nes jeigu pradėsime pagal VRP indeksuoti, tai mažiau reikės skirti pinigų“, - antradienį Seime sake R. Žemaitaitis.

Pasak jo, nors Lenkų rinkimų akcija–Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir reikalauja vaiko pinigus didinti iš viso iki 120 eurų, tai būtų pakankamai sudėtinga įgyvendinti finansiškai, o dėl to, anot jo, nukentėtų kitos sritys.

„Trūks pinigų objektyviai. Arba tokiu atveju, kaip aš siūliau jiems, eikite į fiskalinės drausmės sutarties įstatymo naikinimą. Kai jį panaikinsi, nustatysi didesnį išlaidų punktą, tada galėsi visus norus įgyvendinti“, - teigė Tvarkos ir teisingumo lyderis.

R. Žemaitaičio teigimu, LLRA-KŠS liks įsijungę į koalicijos formavimo derybas, tačiau, pasak jo, LLRA-KŠS palaikymas valdantiesiems gali būti matomas ne vien koalicine sutartimi.

„Kiek aš pažįstu Valdemarą Tomaševskį, tai yra žodžio žmogus ir jeigu davė žodį, tai tikiuosi, kad susitarimas įvyks. Ar jis bus koalicinis, ar frakcijinis palaikymas, bet jis, manau, bet kokiu atveju bus. (…) Jeigu politikai nuleis ambicijas ir suvoks, kad likus metams iki rinkimų turi būti suformuota Vyriausybė ir ji turi dirbti, tas susitarimas įvyks“, - sakė R. Žemaitaitis.

Primename, kad penktadienį vienas iš „valstiečių“ derybininkų Jonas Jarutis Eltai sakė, kad šiuo metu ant derybų stalo esančios vaiko priežiūros išmokų alternatyvos yra kelios: universali išmoka būtų 70 eurų, o papildoma – 40 eurų arba atitinkamai 80 ir 30 eurų. Dar anksčiau buvo patvirtinta, jog išmoka sieks 100 eurų – atitinkamai 70 ir 30 eurų. Vis dėlto nė viena alternatyva neatitinka LLRA-KŠS pozicijos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net