Vakcinacijos procesas Šimonytei kelia nepasitenkinimąnuotraukos (45)

2021 gegužės 07 12:52:00 Perskaitė 682

Premjerė Ingrida Šimonytė atkreipia dėmesį, kad, nepaisant kelių išimčių, šalies savivaldybėse vakcinacijos tempas išlieka panašus. Vis tik ministrė pirmininkė pripažįsta, kad jai nerimą kelia savivaldybių noras kuo greičiau pradėti skiepyti platesnę gyventojų grupę, pamirštant vyresnius nei 65 metų gyventojus. Premjerė primena, kad šiai gyventojų grupei išlieka didžiausia rizika susirgti sunkios formos COVID-19.

 

„Merai, savivaldybių administracijų vadovai išsako labai panašų požiūrį, nori tarsi daugiau lankstumo, galimybės daugiau spręsti, kaip judėti su vakcinavimo prioritetais. Ir kartais teigiama, kad kai kurie miestai nubėgo tarsi labai toli, taip kaip Vilniaus miestas. (...) Yra nemažai ir saviveiklos kai kuriose savivaldybėse priimant sprendimus dėl to, kad viena ar kita vakcina nejuda taip sparčiai, kaip norėta“, – žurnalistams Klaipėdoje penktadienį teigė I. Šimonytė.

Vis tik premjerė atkreipia dėmesį, kad žvelgiant į bendrą paveikslą šalyje vakcinacijos tempai yra labai panašūs.

„Yra kelios savivaldybės, kurios labai aiškiai išsiskiria iš kitų savivaldybių, tai Neringa ir Birštonas. Turbūt paaiškinimas labai paprastas, tai labai mažos savivaldybės, todėl jų rezultatas ir tai, kad ten yra arti pusės žmonių, turinčių imunitetą neturėtų labai stebinti“, – sakė ministrė pirmininkė.

„Tačiau jei žvelgsime į bendrą paveikslą, nėra labai didelių čempionų ar labai atsiliekančių savivaldybių. Tempo vidurkis yra gana panašus, labai matosi tiesioginė sąsaja tempo didėjimo ir vakcinų kiekio didėjimo, todėl aš esu nusiteikusi optimistiškai“, – pridūrė ji.

I. Šimonytė pripažino, kad didžiausią nerimą kelia tai, kad kai kurios savivaldybės, siekdamos greičiau vakcinuoti platesnę gyventojų grupę, užmiršta, kad vis dar didelė vyresnių nei 65 metų gyventojų dalis yra nepaskiepyta. Premjerė akcentuoja, kad vyresniojo amžiaus gyventojų vakcinacija turi išlikti prioritetu, nes šie asmenys turi didžiausią riziką COVID-19 susirgti sunkiai.

„Man truputį nepasitenkinimą sukelia, kad vis dar turime nemažai vyresniojo amžiaus žmonių, kurie nėra paskiepyti, o labai norime judėti eile žemyn. (...) Bet mums visą laiką reikia grįžti ir prisiminti, kad iš tų žmonių, kuriuos kiekvieną dieną mes prarandame, kurie miršta dėl COVID-19 absoliučiai didžioji dalis kaip buvo, taip ir išlieka žmonės, kurie yra 65+“, – pabrėžė premjerė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net