V. Mizaras apie skirtingą TS-LKD frakcijos poziciją: svarbiausia, kad Seimo nariai priimtų informuotą sprendimąnuotraukos (12)

2021 gegužės 11 13:42:00 Perskaitė 246

Antradienį Seimui prisistatęs kandidatas į Konstitucinio Teismo teisėjus prof. Vytautas Mizaras viliasi, kad jam pavyko išsklaidyti Seimo nariams kilusias abejones dėl jo pozicijos LGBT bendruomenės atžvilgiu. Jis taip pat akcentuoja suprantąs, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos pozicijos balsuojant dėl jo kandidatūros skirsis, tačiau teigia dėl to nesibaiminąs.

 

„Kadangi šis klausimas viešumoje buvo keliamas, manau, kad Seimo nariai turėjo galimybę klausti ir tikiuosi, kad išsklaidžiau ir stengsiuosi išsklaidyti abejones. Kaip ir pabrėžiau, Konstitucinio Teismo teisėjai vadovaujasi Konstitucija, o ne kokiomis nors pažiūromis, be to, kaip aš ir sakiau, neturiu kokių nors išankstinių nusistatytų pažiūrų. Aš puikiai išmanau Konstituciją ir žinau, ką reiškia dirbti Konstitucinio Teismo teisėju“, – žurnalistams Seime teigė V. Mizaras.

Kandidatas į Konstitucinio Teismo teisėjus teigia suprantąs, kad balsuojant dėl jo kandidatūros valdančiųjų Seimo konservatorių nuomonės greičiausiai išsiskirs. Vis tik V. Mizaras teigia, kad dėl to nesibaimina. Jis akcentuoja, kad svarbiausia, jog Seimo nariai priimtų gerai informuotą sprendimą.

„Visiškai nesibaiminu, nes Seimo nariai turi priimti svarbiausiai informuotą sprendimą, tai man yra svarbu. Man atrodo, kad mano ypatumas ir yra tai, kad mano veikla ir mano iš tam tikrų bylų pozicijos keltos, jos visiems yra žinomos. Ir, man atrodo, kad tai yra didžiausiai vertybė Seimo nariams, kad jie žino kandidatą, jį pažįsta ne tik iš Seimo posėdžių, bet ir iš anksčiau. Tai, kad bus skirtingos nuomonės, tai yra visiškai normalus procesas, būtų visiškai nenormalu, jeigu visi pritartų arba nepritartų“, – sakė jis.

V. Mizaras taip pat teigia kol kas nenorįs prognozuoti slapto balsavimo dėl jo kandidatūros rezultato.

„Visai neprognozuoju. Manau, aš priimsiu bet kokį sprendimą. Aišku, aš norėčiau, kad man suteiktų mandatą, tačiau bet kokį Seimo narių sprendimą aš gerbsiu“, – sakė jis.

Primename, kad Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen antradienį Seimui pasiūlė paskirti teisininką, Vilniaus universiteto (VU) profesorių Vytautą Mizarą Konstitucinio Teismo teisėju.

Nors nė viena parlamentinė frakcija dar nėra išreiškusi aiškaus prieštaravimo dėl šios kandidatūros, skeptiški pasisakymai dėl V. Mizaro palaikymo LGBT bendruomenei buvo girdimi iš pavienių valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narių.

1997 m. V. Mizaras baigė studijas VU Teisės fakultete, kur įgijo teisininko kvalifikaciją. 2002 m. Vilniaus universitete įgijo teisės krypties mokslų daktaro laipsnį.

2003–2015 m. jis buvo VU Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros vedėjas. V. Mizaras VU profesoriaus pareigas eina nuo 2009 m.

Nuo 2016 m. jis taip pat vadovauja Europos privatinės teisės ir intelektinės nuosavybės teisės mokslo centrui. Nuo 2018 m. eina Žmogaus teisių stebėjimo instituto tarybos pirmininko pareigas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net