Užsienio reikalų ministerijoje atidaryta JAV senatoriaus Dž.Makeino vardo salėnuotraukos (3)

2019 gegužės mėn. 30 d. 13:11:21 Perskaitė 689

Ketvirtadienį ministras Linas Linkevičius atidarė JAV senatoriaus Džono Makeino atminimui skirtą salę Užsienio reikalų ministerijoje.

 

„JAV senatorių Dž. Makeiną prisimename kaip Lietuvos draugą, kuris mus palaikė tiek sunkiais sovietinės okupacijos laikais, remdamas jos nepripažinimo politiką, tiek laisvės kovose, tiek telkiant politinę ir praktinę paramą, stiprinant į Vakarų valstybių šeimą sugrįžtančią mūsų šalį. Turime toliau puoselėti jo palikimą ir vertybes, už kurias jis kovėsi visą gyvenimą“, – sakė L. Linkevičius.

Pagal URM pranešimą, žymaus JAV politiko ir Baltijos šalių rėmėjo atminimą savo pasisakymais pažymėjo prezidentas Valdas Adamkus, Aukščiausiosios tarybos–Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, JAV ambasadorė  Ann Hall, Vašingtone veikiančio Europos politikos analizės centro (CEPA) Rusijos programų direktorius Brianas Whitmore‘as, Seimo Užsienio reikalų komiteto narys Emanuelis Zingeris. Renginyje dalyvavo Seimo nariai, užsienio šalių diplomatai ir kiti aukšto rango politikai ir pareigūnai.

JAV senatorius Dž. Makeinas svariai prisidėjo telkiant paramą Lietuvai, jos gynybai ir piliečių saugumui, palaikė glaudžius ryšius tarp Europos ir JAV, pasisakė už transatlantinį bendradarbiavimą, karinės paramos Europai svarbą. Už nuopelnus Lietuvos Respublikai Dž. Makeinas 2003 metais buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi, o 2018 metais – Vytauto Didžiojo ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net