Už šiurkštų nusižengimą atleista VMI viršininko pavaduotoja

2014 birželio mėn. 30 d. 17:28:35 Perskaitė 1970

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) už šiurkštų tarnybinį nusižengimą iš pareigų atleido VMI viršininko pavaduotoją Vilmą Vildžiūnaitę. Dėl tarnautojos galimai padarytos nusikalstamos veikos kreiptasi į prokuratūrą.

VMI viršininko pavaduotojo funkcijas laikinai pavesta vykdyti Didžiųjų mokesčių mokėtojų stebėsenos ir konsultavimo departamento direktoriui Virginijui Narvilui. Nuo išsamesnių komentarų institucija susilaiko.

Skelbiama kad, vidinis tyrimas V. Vildžiūnaitės atžvilgiu pradėtas gegužės 19 dieną, gavus informacijos iš Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos. Nustatyta, kad V. Vildžiūnaitė nesilaikė įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų, netinkamai atliko pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas ir nesilaikė valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vidaus tvarkos taisyklių. Tuo tarnautoja padarė šiurkštų tarnybinį nusižengimą, diskreditavo valstybės tarnybą ir šiurkščiai nusižengė valstybės tarnautojo pareigoms.

VMI išplatintame pranešime teigiama, kad dėl tarnautojos veiklos ir skirtingo turinio tarnybinių raštų iš VMI dėl vienos įmonės skolingumo valstybei buvo sustabdytas milijoninės vertės konkursas. Įmonė, kuri dalyvavo konkurse ir turėjo nepriemoką valstybei, pažeidžiant procedūras, gavo raštą iš VMI, kad ji neskolinga. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, vykdanti valstybinės reikšmės projektą, remiamą ES fondų lėšomis, negalinti tęsti viešųjų pirkimų procedūrų, todėl gali nespėti įgyvendinti projekto. Šiai institucijai kyla grėsmė patirti neproporcingai didelių nuostolių.


Finansų ministras pareikalavo detalios informacijos apie V.Vildžiūnaitės atleidimą

Finansų ministras Rimantas Šadžius pareikalavo, kad Valstybinė mokesčių inspekcija pateiktų detalią informaciją, kaip ir kodėl iš pareigų buvo atleista VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

Finansų ministrui R.Šadžiui buvo netikėtas ir vieno iš VMI vadovų atleidimas ir informavimas apie jau įvykusį faktą. Ministrui nepriimtina, kad pavaduotoją iš pareigų skubotai, paskutinėmis savo darbo dienomis, atleido VMI viršininkas, kuriam nepratęsta kadencija.

„Siekdamas objektyviai įvertinti padėtį ir įsitikinti V.Vildžiūnaitės atleidimo pagrįstumu, pareikalavau pateikti man išsamius duomenis",- sako finansų ministras.

V.Vildžiūnaitė iš pareigų atleista birželio 27 d., visuomenei informacija buvo paskelbta birželio 30 d., t.y. paskutinę dieną, kai M.Kaseliauskas ėjo VMI viršininko pareigas.

Advokatų profesinės bendrijos seniūno Gintauto Šulijos teigimu, V. Vildžiūnaitės atleidimo esmė - menamas nusižengimas dėl vienos įmonės 78 centų delspinigių nepriemokos. Ta pati įmonė tuo pačiu metu turėjo kito mokesčio 166 litų permoką.

"Skaičiuojant įmonių skolingumo būklę, šios sumos gali būti atimamos viena iš kitos teisės aktų numatyta tvarka, - teigia teisininkas dr. G. Šulija - Atleidimo išvadoje taip pat nurodomas smulkus procedūrinis trūkumas - gauto dokumento neužregistravimas tą pačią dieną. Tai negali būti pagrindu pripažinti sunkiu valstybės tarnybos nusižengimu”.

"Sudaryta tyrimo komisija nesupažindino V. Vildžiūnaitės su tyrimo medžiaga, pateikė tik galutinę išvadą. Įsakymas dėl tariamai šiurkštaus pažeidimo buvo priimtas skubotai, nesuteikiant teisės asmeniui papildomai paaiškinti aplinkybių ir pateikti papildomą informaciją. Šis VMI viršininko sprendimas yra nepagrįstas ir , manome, bus panaikintas teisme”, - sako G. Šulija.

Tai - pirmoji nuobauda V. Vildžiūnaitei per 19 metų jos patirtį VMI sistemoje. Teisininkės išsilavinimą turinti V. Vildžiūnaitė VMI vadovavo VMI Mokesčių, Teisės departamentams, nuo 2010 metų eina VMI viršinininko pavaduotojo pareigas. Per visą šį laikotarpį V. Vildžiūnaitė buvo vertinama teigiamai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net