Trijų partijų lyderiai pasirašė koalicinę sutartįnuotraukos (26)

2020 lapkričio 09 10:10:46 Perskaitė 910

Valdančiąją daugumą formuojančių trijų partijų lyderiai lapkričio 9-ąją pasirašė koalicinę sutartį.


Pirmadienį Seimo rūmuose Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos lyderiai Gabrielius Landsbergis, Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Aušrinė Armonaitė iškilmingoje ceremonijoje savo parašais patvirtino suderėtą susitarimą dėl koalicijos formavimo ir prioritetinių darbų.

Praėjusią savaitę koalicinės sutarties pasirašymui pritarė TS-LKD prezidiumas, Liberalų sąjūdžio taryba ir Laisvės partijos Politinė taryba.

„TS-LKD bendruomenė vieningai patvirtino koalicinio susitarimo dokumentą. Tikime, kad šis susitarimas padės pamatus rimtiems darbams, kuriais sustiprinsime Lietuvos valstybę ir atkursime žmonių pasitikėjimą", - anksčiau yra sakęs TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Liberalų sąjūdžio taryba pasidžiaugė, kad savaitę trukusios derybos su partnerėmis buvo sėkmingos - pavyko susitarti dėl svarbiausių visoms šalims klausimų.

„Darbas vyko užtikrintai ir konstruktyviai. Neabejoju, kad taip vyks ir mūsų bendradarbiavimas valdančiojoje koalicijoje ateinančius ketverius kadencijos metus", - teigia Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Koalicijos formavimo ir prioritetinių darbų susitarime išvardinti svarbiausi šalių prioritetai, pagrindinės kryptys, liberalams itin svarbios temos ir konkretūs darbai. Tai žmogaus teisių apsauga, nacionalinis susitarimas dėl švietimo, savivaldybių savarankiškumo stiprinimo klausimas, profesinės savivaldos užtikrinimas, tolesnė neformaliojo vaiko krepšelio sistemos plėtra, asmenvardžių rašymas dokumentuose lotyniškais rašmenimis.

Įtraukti ir kiti ne ką mažiau svarbūs liberalams klausimai: priemonės, užtikrinančios motinystės ir tėvystės atostogų lankstumą, lyčiai neutralios partnerystės įteisinimas, galimybė kandidatuoti į Seimą asmenims nuo 21 metų, Reprodukcinės sveikatos įstatymo priėmimas, Stambulo konvencijos ratifikavimas Seime, reikalingiausių, o ne pigiausių vaistų kompensavimas.

Kaip ELTA jau skelbė, praėjusį penktadienį Laisvės partijos Politinė taryba, patvirtinusi koalicijos susitarimo projektą, pažymėjo, kad į dokumentą įtraukti ir 5 pagrindiniai Laisvės partijos prioritetai bei daugybė kitų partijos prieš rinkimus keltų įsipareigojimų.

Pasak Laisvės partijos lyderės Seimo narės Aušrinės Armonaitės, koalicijos susitarime įtraukti Laisvės partijos prioritetai yra susiję su pokyčiais ekonomikoje, švietime ir kitose srityse.

A. Armonaitės vadovaujama partija nurodo ir reikalingus sprendimus „per racionaliai būtiną laiką įgyvendinant pokyčius jautriose srityse".

Tai psichoaktyvių medžiagų turėjimo be tikslo platinti dekriminalizavimas; lyčiai neutralios partnerystės, grindžiamos tarpusavio atsakomybe bei savanorišku apsisprendimu prisiimti teises ir pareigas, įteisinimas.

Laisvės partijos Politinė taryba taip pat priėmė protokolinį nutarimą, kuriame konstatavo, kad yra gautas partnerių pažadas, jog didžioji dalis detalių Laisvės partijos pasiūlymų, pateiktų koaliciniams partneriams anksčiau, atsidurs Vyriausybės programoje.

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net