respublika.lt

Sumanyta mažinti parlamentarų kadencijų skaičių - straipsnio komentarai:

 • deinis 2019 vasario mėn. 21 d. 15:40:36

  Kaip būtų smagu kad galėtų atsikratyti nors nuo tų kurie praskolino Lietuva,bet iki pasiutimo jie darys viską kad nedaleisti sumažinti seimo nariu skaičių ir nedaugiau dvi kadėnsijas ,žmonės pamatysite kas prasidės ,bet būtų gerai ,jei būtų skelbiamos pavardės ,kas prieš šiuos nutarimus

 • Klausėtės 2019 vasario mėn. 20 d. 20:37:33

  per M1 Šalaševičiutės rinkiminę kalbą, vargšelė, kaip susirūpino skurstančiais trečdaliu milijono tautos, o balselis kaip primušto šuns, verkanoja, bėdavoja. Kur buvai, kai ministeriją valdei, ką gero padarei sėdėdama ES? Nuo tokių "gelbėtojų" vemt norisi, neįsivaizduoju, kaip reikia save išprievartaut, kad suveltum tokią kalbą? Ką nuveikei, savo kišenę kimšai kol rinkimai atėjo.

 • Taip, 2019 vasario mėn. 20 d. 17:38:54

  Pagal partinius sąrašus būtina mažinti kadencijų skaičių.O dabar sulindę pagal sąrašus senoliai tik gadina orą seime ir nieko nedirba,nes žino,kad kitą kadenciją sąraše vėl pralįs prie lovio.Gerus žmones ir vienmandatinėse išrenka........

 • Juozas 2019 vasario mėn. 20 d. 14:07:47

  Yra Lietuvoje 2 žmonės kurie nieko nebijjo, todėl turri galimybę įnešti šiek tiek švbiesos: Karbauskas ir Skvernelis. Žmonės jau buvo beprarandą viltį, kad įsisenėjusių bėdų, netiesos, karaliukų viešpatavimo niekas neįveiks. Prašom kaip premjeras pasielgė su 3 ministrais: iš kart atleido, o padūsavimų dėl to buvo daug. Dabar suimti 8 teisėjai, didelis skaičius advokatų už korupciją. Ar yra buvę prie konservatorių, soceldemokratų-ne, ie plaukė pasroviui, o juk viską matė, viską jautė tik nieko nedarė. Šaunuolliai valstiečiai: sumažinti seimo narių skaičių, seimo nariu gali būti tik 2 kaden cijas iš eilės, važinėtis seimo nays gali tik savo trįansportu, kurui panaudodamas kanceliarijai skirtus pinmigus. Prezidentu išrinksime Skvernelį.

 • Rita Belazariene 2019 vasario mėn. 20 d. 14:01:50

  Tai būtų didžiausias, naudingiausias Lietuvai ir labiausiai gerbtinas poelgis 29 metų Lietuvos istorijoje. Net 2 kadencijų daugoka. Lauk visus prasmirdusius per n kadencijų konservuotus ožius ir kitus seimo dinozaurus.

 • Valio 2019 vasario mėn. 20 d. 13:14:36

  Pasiūlymas, saugantis kai kuriuos seimūnus nuo to, kad kėdė amžinai nepriaugtų prie užpakalio, yra aukso vertės

 • eik kelmų skaičiuoti 2019 vasario mėn. 16 d. 08:39:03

  milicininkui Gaižauskui be šansų sekančiam seime - ar bus 121, ar 141 - tokių beraščių klapčiukų nereikia.

 • Agnė 2019 vasario mėn. 16 d. 07:23:58

  Senai lauktas pasiūlymas. "20- mečius sedėtojus" jau nuo kitos kadencijos neleisti į seimą

 • Agnė >>>>>Ww 2019 vasario mėn. 16 d. 07:19:08

  Už tokius pasisakymus turėtų ponia Šalaševičiūtė atsisakyti seimo mandato! Jei trukdo gyventi tegu eina ten, kur ramybės turės iki valios, į pensiją

 • nen 2019 vasario mėn. 16 d. 02:38:02

  raik litovcus vyt lauk o palikt arabu kilmes tik ten,nas litovcai vadovaut nemuoka.

 • tam SD 2019 vasario mėn. 15 d. 23:01:57

  Lietuvoje gerų melžėjų trūksta,o iš seimūnų dabartinių naudos tiek pat,kaip iš ožio pieno. Na o ožį visi žino...juk tai tiesa. Kche kche...

 • WAK 2019 vasario mėn. 15 d. 22:33:44

  Visiskai teisus Gaizauskas,kuris visada principingas ir galvojantis apie LIETUVOS ATEITI.Tik dar reiketu istatymo,kad nebutu jokiu sarasiniu,kurie desimtmeciais sedi Seime.Nebutu tada jokiu Juknevicieniu,Sysu,Salamakinu,Azubaliu,Kreiviu ir daugelio kitu plepiu,gero ir lengvo gyvenimo megeju.

 • o 2019 vasario mėn. 15 d. 21:43:46

  dar būtinai reikėtų priimti seimo narių atšaukimo įstatymą.

 • Gerb. D.Gaizauskui irD.Mazeikai 2019 vasario mėn. 15 d. 21:27:56

  Su savo ideja jus pataikete i Lietuvos pilieciu noru desimtuka.Juk daugelis pradejo net neiti balsuoti (tame skaiciuje ir as) jausdami pazeminima dalyvaudami tokiuose rinkimuose.Jei dalyvauni tai atrodo kad pritari sitai rinkimu sistemaI sukurptai tu paciu sovietinio mastymo kadru kad jie butu isrenkami iki grabo lentos.O po to dar saiposi "O kodel jus isrinkote ne tuos". Tik tiesioginiai rinkimai ir jokiu sarasu.Kadenciju skaiciu tegul sprendzia rinkejai,Jei nevertas-nerinks Uz ka nedideliam skaiciui partieciu atiduodama net 50% vietu seime? Gal uz grazias akis.Pries konstitucija visi juk lygus.Todel niekam jokiu privelegiju.I Seima bus isrenkami norintys dirbt o ne intrigas kelt.Daug pas mus yra taisytino ,bet jeigu JUS bent pataisysite tai ka planuojate, tai jau bus didelis zingsnis i prieki.Stiprybes Jums ir Dievo palaimos.Mes Jus palaikysime!

 • Pillietis' 2019 vasario mėn. 15 d. 20:35:31

  Partijų vieta Seimo rinkimuose ...Po to toks Seimo narys gali balotiruotis asmenine iniciatyva vienmandatėje apygardoje, nedraudžiant partijai jo kandidatūrą palaikyti. Tinkamai Seimo nario pareigas vykdžiusiam Seimo nariui neturėtų būti problemų dėl rinkimų rezultatų. Tai pagrindžia ta aplinkybė, kad Seimo nariais išrenkami ir „individualininkai“. Jie galėtų būti Seimo veiklos padorumo „aukso fondas“. 4) Nustatyti, kad vienas Lietuvos respublikos pilietis gali balotiruotis tik vienoje rinkiminėje apygardoje. Tai yra, arba daugiamandatėje partijos sąraše, arba individualiai vienmandatėje. Tuomet nereikėtų pagal partijų sąrašus išrinktam Seimo nariui dar pakartotinai dalyvauti rinkimuose po 2 savaičių. Dabar galiojanti tvarka yra alogiška:  Įvyksta rinkimai  VRK nustato, kad jie įvyko, kai dalyvauja tam tikras skaičius rinkėjų.  VRK paskelbia partijas, rinkimuose laimėjusias tam tikrą skaičių Seimo nario mandatų.

 • Ww 2019 vasario mėn. 15 d. 19:44:25

  Ar klausėtes laidos apie vaikus? Kai išsijungė mikrofonai vienas neišjungė ir įraše Šalaševičiūtės pasakytus žodžius. Kaip atsibodo tie vaikai, neduoda ramiai gyventi. !!!!! Vot tokie individai valdo Lietuva. Tai jus man pasakykite vien už tokius žodžius jei tavęs neišmeta iš partijos tai žmones iš privalo nebalsuoti už ta partija.

 • Ww 2019 vasario mėn. 15 d. 19:36:15

  Gera idėja, bet pirmiausia manau reikia panaikinti partijos sąrašus tik tiesioginiai rinkimai. Taip beja pasake konstitucinis teismas nes nelygios galimybes. Pažiūrėkite kiek sėdi žmonių nuo tarybiniu laiku?

 • neblogas pasiulymas bet galima dar geriau padaryti 2019 vasario mėn. 15 d. 18:29:38

  kad jei norim atnaujinti-atsviezinti seima ir tas pacias partijas, ir nenaikinti misria rinkimu sistema, po seimo sumazinimo iki 121 palikti 71 per vienmandate, o 50 pagal sarasus daugiamandateje, bet daugiamandateje butu galima isrinktam tik pirma ir vieninteli karta, t.y. tik naujam politikui o jau po kadencijos visi sansai visiems sulyginami vienmandatese apygardose, kas sugebes kaip itikinti rinkejus. gi kaip suprantam kas renkamas per vienmandates, kokie tie seimo nariai bebutu bet jie turi rinkeju mandata, o rinkti per sarasus tik siaip biudzeto lesu isisavintojai, todel pilnai uztenka ir vienos ketveriu metu kadencijos sotaus nerupestingo gyvenimo uz mokesciu moketoju pinigus.

 • Neįtikėtina ! Valio ! 2019 vasario mėn. 15 d. 18:19:17

  Kaip šaunu ! Tai rinkėjai nebematys šitų ,kur iš salės bėgioja ,LTSR himnus traukia ? Nebeliks turistų ? Nebeliks viską žinančių ir nematanćių ,kad dirbantys iš algų pragyventi negali ? Nekalbant jau apie pensininkus ?

 • Nuomonė 2019 vasario mėn. 15 d. 18:11:17

  Tai puikus sumanymas ! Rinkėjai jau seniai nebenori matyti UŽSISĖDĖJUSIŲ ! Kaip atsibodo jų kivirčiai ! Kaip jie vaizduoja patyrusius ? Atsibodo jų "patyrimas" ! Per 28 metus iš to savo PATYRIMO - padarė Lietuvą ES gale .O žadėjo Švedijos gerovę !?

 • Angelė , 2019 vasario mėn. 15 d. 17:23:57

  Čia tai protingas žingsnis.Paprasti žmonės jau seniausiai apie tai kalba,bet iki valdžios gi neprasimuši. Trukdžiai bus juodi,o paskui sakys,kad tai buvo valstiečių rinkiminė kampanija.O jo,jo kiek nemigo naktų būtų kai kuriems užsisėdėjusiems.

 • Jonė 2019 vasario mėn. 15 d. 17:19:00

  Labai džiaugčiausi,kad pagaliau sąrašiniai nebesėdėtų iki mirties Seimo salėje,nes jie neatstovauja rinkėjams,o tik savo partiniams interesams.

 • Zinis 2019 vasario mėn. 15 d. 17:08:25

  Geriau butu visai panaikint sarasini balsavima.Tada visi renkamieji (kaip iir numato konstitucija)turetu lygias teises.Dabar gi renkamieji pagal sarasus igija galimybe but isrenkami iki mirties, kaip buvo sovietmeciu.Tai nieko nuostabaus,mat istatymus kure visokie komunistai,kgbistai(dabar uzslaptinti 75 metams),komjaunuoliai ir kiti buve TSRS kadrai. Na jeigu pavyktu padaryt nors tokius rinkimu pakeitimus , kokius siulo staraipsnyje tai butu nors vienas zingsnis didesnes demokratijos link ir tai sveikintinas dalykas.Taciau kada seime gausu visokiu "buvusiu" toki istatima jie gali blokuot.Taigi lengva nebus.Yra viltis(kadangi daugelis rinkeju jau zino kas yra kas)tai per siuos seimo rinkimus gali ivykt sioks toks apsivalymas nuo sito sovietinio palikimo. Betgi ir vel zymesniam apsivalymui trukdis sarasai...

 • šaunuoliai valstiečiai 2019 vasario mėn. 15 d. 16:22:04

  seniai lauktas žingsnis

 • sd 2019 vasario mėn. 15 d. 16:16:34

  jo, kiekviena melzeja gali buti seimo nare ir priimineti istatymus, nors proto svarstyti, analizuoti trūksta, bet priimti isttymus visada prashom

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • NUKOVĖ: Prancūzijos ginkluotosios pajėgos Malyje nukovė teroristinės grupuotės „Al Qaeda“ Islamiškajame Magribe (AQMI) lyderį.
 • ATVERS: Šveicarijos vyriausybė penktadienį paskelbė, kad nuo birželio 15 d. šalis savo sienas atvers iš ES valstybių ir Jungtinės Karalystės (JK) atvykstantiems keliautojams.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar manote, kad koronavirusas Lietuvoje jau nugalėtas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar jau atidarėte maudymosi sezoną?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+14 +16 C

+13 +16 C

 

+15 +17 C

 +21 +23 C

+26 +27 C

 

+20 +25 C

0-5 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1330 PLN - 4.4425
RUB - 77.8155 CHF - 1.0866
GBP - 0.8945 NOK - 10.5403

Nuorodos