S.Skvernelis: Vyriausybė karantiną ketina pratęsti dviem savaitėmsnuotraukos (17)

2020 balandžio mėn. 07 d. 10:41:05 Perskaitė 1961

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad karantinas, nusprendus Vyriausybei, bus pratęstas dar dviem savaitėms. Tačiau, ministro pirmininko teigimu, jau po Velykų smulkusis verslas gali tikėtis karantininių priemonių švelninimo.

 

„Jei Vyriausybė apsispręs, tai (karantinas – ELTA) bus pratęstas dviem savaitėms, o švelninimo sąlygos bus po Velykų“, – Seime žurnalistams kalbėjo S. Skvernelis.

„Mes, matyt, atpalaiduosime smulkųjį verslą ir sudėliosime sąlygas (dėl saugumo – ELTA)“, – pridūrė premjeras.

S. Skvernelio teigimu, tie subjektai, kurie norės atnaujinti verslą, turės užtikrinti saugumą: bus galima į patalpas įleisti tik tam tikrą klientų skaičių, turės būti užtikrinta išėjimo ir įėjimo kontrolė, pardavėjai negalės būti rizikos grupėse, bus privalomas dezinfekcinis skystis ir kitos apsaugos priemonės.

„Tik tokioms sąlygoms esant smulkusis verslas galės „pasileisti“, – teigė premjeras, pridurdamas, kad ateinantis šventinis savaitgalis yra kritiškai svarbus.

„Jei mes jį atlaikysime, pademonstruosime brandą, prognozės, kurios yra teikiamos analitikų, leidžia kalbėti, kad mes stabilizavome situaciją“, – pabrėžė premjeras. Tačiau, kartu akcentavo jis, jei po savaitgalio įvyks koronaviruso protrūkis, reikės dar papildomai dienų krizei stabilizuoti.

„Tačiau jei bus savaitgalio šuolis – reikės 10 parų šio šuolio suvaldymui ir dar 10-12 parų – stabilizacijai. Tad būkime kantrūs ir pakentėkime šį savaitgalį“, – kalbėjo premjeras.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net