respublika.lt
 

S.Skvernelis: nesu tas žmogus, kuris yra paspaudžiamasnuotraukos

2014 lapkričio mėn. 11 d. 12:51:01
Respublika.lt, Eltos inf.

Aantradienį pareigas eiti pradėjęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako savo naujajame darbe neketinąs pasiduoti politiniams spaudimams.

×
nuotr. 14 nuotr.
S. Skvernelis: nesu tas žmogus, kuris yra paspaudžiamas. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

 

„Negalima apie save kalbėti vien teigiamai, bet aš kiek dirbau, ir ypač generalinio komisaro pareigose, tai nesu tas žmogus, kuris yra paspaudžiamas. Jeigu aš matysiu, kad tai yra nepriimtina, tai nebus daroma. Jeigu tam reikalingas kompromisas, aš visą laiką irgi linkęs į protingus kompromisus ir diplomatiją, bet tai turi būti neprasilenkiant su įstatymais, mano įsitikinimais, sąžine, ir tada viskas bus gerai", - antradienį per pirmąją savo, kaip vidaus reikalų ministro, spaudos konferenciją sakė S. Skvernelis.

Tačiau, kita vertus, pasak S. Skvernelio, jam esant deleguotam "tvarkiečių", būtų "nemandagu, neetiška ir nepadoru" priiminėti sprendimus neinformuojant partijos pirmininko Rolando Pakso arba Tvarkos ir teisingumo frakcijos Seime, per kurią daug galima klausimų išspręsti įstatymų leidybos srityje.

"Esu linkęs bendrauti su visomis politinėmis jėgomis. Mano situacija unikali tuo, kad pasistengsiu gauti visų politinių jėgų sutarimą - tiek pozicijos, tiek opozicijos", - pabrėžė S. Skvernelis ir pripažino, kad partiniam ministrui vadovauti VRM yra sunkiau, nors jis turi politinį partijos užnugarį.

Naujasis vidaus reikalų ministras deklaravo savo atvirumą. Pirmą kartą kaip ministras Vidaus reikalų ministerijoje apsilankęs S. Skvernelis gyrė kolektyvą, ragino atsisakyti baimių.

"Ateinu aš tikrai kurti ir tai man svarbiausias dalykas. Aš tikrai keliu ambicingus tikslus kiekvienoje darbovietėje ir manau, kad darbuotojai tikrai tai pajėgūs padaryti, jeigu jiems suteiki tokią galimybę", - sakė politiku tapęs buvęs policijos generalinis komisaras.

"Mes galime padaryti, kad šita ministerija būtų geidžiamiausia, nes čia yra formuojama valstybės valdymo, gyventojų saugumo, regioninės plėtros, savivaldos strateginė politika - tai, ką mes kiekvieną dieną matome, susiduriame. Jeigu bus geri ministerijos darbo rezultatai, tą pajus kiekvienas žmogus - nuo to, ko kuris prašo policijos pagalbos", - neabejojo teisininko, mechanikos inžinieriaus kvalifikaciją turintis S. Skvernelis.

Didžiausiu iššūkiu ministras juokaudamas įvardijo išsilaikymą poste. Kita vertus, kiekvienoje tarnyboje, departamente išskyrė 2-3 pagrindinių krypčių susidėliojimą. Pirmiausiai S. Skvernelis žadėjo spręsti statutinių pareigūnų problemas, mažinti regionų atskirtį, iššūkiu įvardijo kibernetinį saugumą, valstybės tarnybos sutvarkymą. Opiausia problema - pareigūnų algos. Anot S. Skvernelio, dabar jis kaip politikas galėtų pažadėti jas didinti, tačiau nuo to susilaikė.

"Bet tam tikrą didėjimą galima pasiekti (tai irgi faktas, bet to irgi neslepiu ir sakiau pas save policijos sistemoje, dabar galiu kalbėti apie visą mūsų viešojo saugumo sektorių), mes visgi turime susitvarkyti su funkcijų dubliavimu, su struktūromis, nes tiek turėti įvairių tarnybų tokiomis apimtimis, matyt, niekada neišgalėsime", - sakė vidaus reikalų ministras.

Šioje vietoje jis pateikė Estijos pavyzdį, kur optimizavus pareigūnų veiklą nuo 2015 m. sausio 1 d. jiems algos sieks 1000 eurų. Per kiek laiko šį atlyginimą būtų galima pasiekti Lietuvoje, S. Skvernelis neprognozavo.

Klausiamas apie savo komandą, S. Skvernelis informavo, kad iš dabartinių viceministrų tikrai liks dirbti Elvinas Jankevičius - S. Skvernelis E. Jankevičių likti paprašė asmeniškai.

"Ir jisai sutiko, ir aš juo labai džiaugiuosi", - sakė S. Skvernelis.

Tuo tarpu dėl kito viceministro - Žimanto Pacevičiaus - naujasis vidaus reikalų ministras buvo lakoniškas. "Kol kas kitų viceministrų nėra", - patikino jis.

Kalbėdamas apie žmones, kurie į ministeriją ateis iš Policijos departamento, S. Skvernelis personalijų neįvardijo, bet užtikrino, kad tokių bus.Apie FNTT pertvarką

Klausimas dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo (FNTT) tarnybos struktūros reorganizavimo turi būti svarstomas pakartotinai, mano naujasis antradienį oficialiai pareigas eiti pradėjęs S.Skvernelis.

Pasak jo, nuostata dėl FNTT reorganizavimo numatyta Vyriausybės programoje.

"Manau, kad šitas klausimas turi būti svarstomas pakartotinai, nes pirmas nuomonių apsikeitimas Vidaus reikalų ministerijoje įvyko ir buvo, kaip man žinoma, sprendimas palikti status quo. Tai tikrai neatitinka nei mano lūkesčių, nei programinių nuostatų. Dėl to mes iš naujo prie šio klausimo sėsime", - antradienį po susitikimo su prezidente D.Grybauskaite sakė jis žurnalistams.

S. Skvernelio teigimu, privalu padaryti taip, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba turėtų visus įrankius, taip pat būtų užtikrinti Valstybinės mokesčių inspekcijos bei FNTT interesai. Tiesa, ką konkrečiai planuojama daryti, S. Skvernelis pasakyti negalėjo

"Bet, kad nebus status quo - tai tikrai", - patikino jis.

Jau kelinti metai kalbama apie FNTT ir VMI sujungimą į vieną instituciją, FNTT pertvarką.D. Grybauskaitė: laukia nauji iššūkiai

Vidaus reikalų sistemos problemas prezidentė Dalia Grybauskaitė aptarė su naujuoju vidaus reikalų ministru S.Skverneliu.

Prezidentė pabrėžė, kad Vidaus reikalų ministerija administruoja daug svarbių viešojo gyvenimo sričių, tokių kaip regionų plėtra, vietos savivalda, viešasis saugumas, valstybės tarnyba, migracijos politika, civilinė sauga, kuriose pastebima strateginio mąstymo ir iniciatyvų stoka. Būsima ministerijos veikla daug priklausys nuo naujojo ministro komandos - viceministrų, departamentų, įstaigų vadovų. Vadovybės profesionalumas yra svarbi visos sistemos pokyčių sąlyga.

"Naujojo ministro ir jo komandos uždavinys - pasiekti, kad visose ministerijai pavaldžiose srityse būtų dirbama skaidriai. Įtarimai korupcija, neaiškūs viešieji pirkimai yra visiškai nesuderinami su jokia valdžios institucija", - sakė Prezidentė.

Anot Prezidentės spaudos tarnybos, Vidaus reikalų ministerija, būdama atsakinga už valstybės gyvenimo organizavimą daugelyje sričių, turi dirbti daug efektyviau ir profesionaliau. Šiai ministerijai patikėtas visų Lietuvos žmonių saugumas, pradedant jų namų sienomis ir baigiant valstybės siena bei elektroninės informacijos sauga. Todėl vidaus reikalų sistemai keliami aukščiausi skaidrumo ir atsakomybės reikalavimai.

Pareigūnai negali pralaimėti nei kovos su kontrabanda, nei su finansiniais nusikaltimais, nei su įsisiautėjusiu karu Lietuvos keliuose. Visuomenė turi būti tikra, kad Vidaus reikalų ministerija kontroliuoja padėtį ir yra pasirengusi atsiskaityti.

Naujus strateginius iššūkius viešajam saugumui bei Valstybės sienos apsaugos tarnybai diktuoja ir geopolitinė situacija.

Valstybės vadovė atkreipė dėmesį į ministerijos kuruojamą regionų plėtrą.

Per 2014-2020 metų finansinę perspektyvą Vidaus reikalų ministerija turės paskirstyti daugiau nei milijardą litų, skirtų regionų plėtrai. Negalima leisti, kad šios lėšos būtų grobstomos ir švaistomos. Jas būtina panaudoti kuriant regionuose darbo vietas, pritaikant naujoves, siekiant ten gyvenančių žmonių gerovės.

Prezidentės nuomone, jeigu visos vidaus reikalų sistemos grandys pradėtų veikti kryptingai ir darniai, siekdamos joms keliamų tikslų, valstybės gyvenimas įgautų naują kokybę ir pagreitį.Seime prisiekė vidaus reikalų ministras S.Skvernelis

Antradienį Seime prisiekė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. Priesaiką priėmė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus teikimą S. Skvernelį į šias pareigas Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė paskyrė lapkričio 5 d.

Šešioliktojoje Vyriausybėje naujuoju vidaus reikalų ministru jis buvo paskirtas po to, kai iš šių pareigų atsistatydino Dailis Alfonsas Barakauskas.

S. Skvernelis 1994 m. baigė Vilniaus technikos universitetą, dirbo Lietuvos policijos akademijoje. Karjerą vidaus reikalų sistemoje pradėjo 1998 m., paskirtas Trakų rajono policijos komisariato kelių policijos komisaru inspektoriumi. Vėliau dirbo Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos viešosios policijos Kelių policijos tarnybos Organizacinio skyriaus komisaru inspektoriumi. Nuo 2001 m. spalio S. Skvernelis vadovavo Lietuvos viešosios policijos biuro Eismo priežiūros tarnybos Kelių patrulių rinktinei, nuo 2003 m. - Lietuvos policijos eskortavimo rinktinei. 2005 m. S. Skvernelis buvo paskirtas Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos viršininku, 2008 m. - policijos generalinio komisaro pavaduotoju, o nuo 2011 m. kovo 7 d. - policijos generaliniu komisaru.

Remiantis Konstitucija, pradėdami eiti savo pareigas, Ministras Pirmininkas ir ministrai Seime prisiekia būti ištikimi Lietuvos Respublikai, laikytis Konstitucijos ir įstatymų. Priesaikos tekstą nustato Vyriausybės įstatymas.

Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • LEIDIMAS: Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) bendrovei „Baltic Petroleum“ išdavė leidimus verstis mažmenine prekyba suskystintomis naftos dujomis.
  • REKORDAS: per ketvirtadienį vykusius pirmalaikius parlamento rinkimus į Didžiosios Britanijos Bendruomenių rūmus išrinktas rekordinis skaičius moterų – 221.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar esate prietaringas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar prekybos centrai turėtų dirbti per Kalėdas?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +1 C

+2 +1 C

 

+1 +3 C

+1 +2 C

+1 +3 C

 

+3 +4 C

1-6 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1137 PLN - 4.2836
RUB - 70.0885 CHF - 1.0939
GBP - 0.8456 NOK - 10.1350