S.Skvernelis: informacija apie I. Rozovą nesudarė prielaidų nebendrauti su LLRA-KŠSnuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 21 d. 14:39:23 Perskaitė 421

Premjeras Saulius Skvernelis, reaguodamas į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko pavaduotojo Lauryno Kasčiūno teiginius esą Vyriausybės vadovas žinojo apie tai, kad parlamentarei Irinai Rozovai dar prieš pusantrų metų nesuteiktas leidimas dirbti su įslaptinta informacija, sako, kad gauta informacija netrukdo valdančiojoje koalicijoje dirbti kartu su Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

 

„Ta informacija, kurią gaunu, yra nevieša ir jos nekomentuoju. Laikausi principo: būtina žinoti. Kas man būtina žinoti, tą ir žinau“, – žurnalistams trečiadienį Vyriausybėje sakė premjeras.

Jo teigimu, gauta informacija nesudarė prielaidos nebendradarbiauti su Lenkų rinkimų akcija, kurios narė yra I. Rozova.

„Tikrai ne“, – trumpai konstatavo S. Skvernelis.

Nenoriu komentuoti NSGK komiteto veiklos, sako premjeras. Vis dėlto jis pabrėžė, kad I. Rozova, nepaisant to, kad priklauso valdančiajai koalicijai, nėra Ministrų Kabineto narė.

„Imtis priemonių turi tas, kas yra atsakingas ir tas privalo imtis pagal savo einamas pareigas. Noriu priminti, kad ponia Rozova nėra, nebuvo ir nebus Vyriausybės narė“, – pridūrė S. Skvernelis.

L. Kasčiūnas trečiadienį po NSGK posėdžio, kuriuo metu nuspręsta kurti laikinąją Seimo tyrimų komisiją dėl I. Rozovos veiklos, teigė, kad tarp adresatų, gavusių informaciją dar prieš pusantrų metų, yra ne tik Vytautas Bakas, bet ir pats premjeras Saulius Svernelis.

„Aš esu pasiruošęs, mes galime apie tai pasikalbėti, nes adresatų, žinojusių apie situaciją prieš pusantrų metų, yra ne vienas. (...) Mes turime Seimo pirmininką, kuris, be to, turėjo ir neįslaptintą raštą. (...) Šalia to dar buvo ir mūsų ministras pirmininkas S. Skvernelis, tai jis irgi žinojo situaciją“, – teigė L. Kasčiūnas.

Trečiadienį Seimo NSGK, išnagrinėjęs Valstybės saugumo departamento (VSD) pateiktą informaciją, kodėl LLRA-KŠS priklausančiai Seimo narei I. Rozovai nebuvo suteiktas leidimas dirbti su slapta informacija, nusprendė kurti laikinąją Seimo tyrimų komisiją.

ELTA primena, kad NSGK pastarąją savaitę jau svarstė I. Rozovos dalyvavimą Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjos sesijoje.

Į NSGK posėdį atvykęs VSD atstovas Vaidotas Mažeika teigė, kad dalyvavimas Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos veikloje, VSD nuomone, yra rizikos veiksnys nacionaliniam saugumui.

Su tuo sutinka ir ekspertai, tvirtinantys, kad Kremlius intensyviai naudoja įvairias organizacijas ir tarptautinius formatus, siekdamas didinti savo galią. Po šiais metais vykusio ortodoksų forumo Sakartvele, kuriame buvo pasakyta Rusijos Dūmos atstovo kalba, kilo masiniai protestai šalyje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net