S.Skvernelis galvą guldonuotraukos (8)

2020 lapkričio 25 15:59:26 Perskaitė 3497

Laikinasis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad apsaugos nuo COVID-19 priemonių pakanka.

 

„Apibendrindamas galėčiau pasakyti, kad visko pakanka. Pristatoma yra COVID-19 komitete ir pagal priemonių skaičių ir kiekį yra išpildyti reikalavimai, kurie yra numatyti", - žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Anot jo, apsaugos priemonių rezervui sukaupta nuo mėnesio iki trijų.

„Kitos visos priemonės perkamos griežtai laikantis įprastinės Viešųjų pirkimų įstatymo numatytos tvarkos, kai kur yra ginčai, kai kur yra apskundimai, bet tikrai tų priemonių pakankamai yra. Nuo mėnesio iki trijų mėnesių rezervai yra sukaupti pagal atskiras priemones", - teigė laikinasis premjeras.

Komendanto valandos įvesti nesvarstoma

Laikinasis premjeras Saulius Skvernelis tikisi, kad karantino režimas duos rezultatų ir šalyje nereikės įvesti vadinamosios komendanto valandos. Vis dėlto jis pabrėžia, kad, jeigu toks poreikis ir būtų, sprendimus tikriausiai priimtų nauja Vyriausybė.

„Mes tikrai tokios galimybės nesvarstome, tai turėtų būti Seimo sprendimas ir tik esant nepaprastajai padėčiai. Įvedus vadinamąją komendanto valandą, su nepaprastąja padėtimi įsiteisina visai kitoks teisinis režimas, ribojamos pilietinės ir politinės teisės bei laisvės. Greičiausiai tai jau turėtų būti Seimo sprendimas ir, jei tokie sprendimai būtų priimti, tai įgyvendintų nauja Vyriausybė", - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, tikimasi, kad karantino režimas parodys teigiamą tendenciją ir atvejų mažės. Jeigu situacija toliau liks sudėtinga, kalbėjo S. Skvernelis, laikinoji Vyriausybė galvos apie naujas priemones. Komendanto valandos įvedimas, patikino laikinasis premjeras, nebūtų svarstomas.

„Nebeturime eksponentinio atvejų augimo. Tikimės, kad skaičiai turėtų parodyti karantino tendenciją, ar tos priemonės, kurios yra, davė aiškių, ilgalaikių rezultatų. Jei ne, reikės galvoti apie papildomas priemones, nekalbant apie komendanto valandą, kurios leistų mažinti mūsų mobilumą, išlaikyti socialinę distanciją, mažinti mūsų bendravimą ir lankymąsi viešose vietose", - teigė S. Skvernelis.

„Tokie klausimai yra darbotvarkėje, bet kol kas tikimės, kad jų nereikės įvedinėti", - pridūrė jis.

S.Skvernelis tikisi, kad neprireiks riboti prekybos centrų veiklos

„Kalbant apie pirmąjį karantiną, prekybos centrai pasirodė kaip socialiai atsakingi mūsų socialiniai partneriai, už ką mes esame dėkingi. To paties atsakingumo tikimės ir toliau iš jų. Jie į mūsų ketinimus sureagavo, žada imtis papildomų saugumo priemonių, reguliuoti srautus, užtikrinti saugumo priemones", - nuotolinėje spaudos konferencijoje trečiadienį sakė S. Skvernelis.

„Jeigu matysime, kad tos priemonės yra netaikomos arba nepakankamos, tada grįšime kitą savaitę prie šio klausimo, bet su prekybos tinklais nuo pat pirmo karantino buvo labai geras dialogas. (...) Manau, kad nereikės tų drastiškų priemonių prekybos centrų ar masinio pasilinksminimo ir pramogų centrų atžvilgiu", - pridūrė premjeras.

Pirmadienį laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad Vyriausybė kalbėsis su Lietuvos prekybos įmonių asociacija, reikalaudama prekybos centrų savininkų užtikrinti reikalavimų laikymąsi. Laikinasis miiistras teigė, kad jei situacija nesikeis, Vyriausybė yra nusiteikusi priimti sprendimus dėl jų veiklos apribojimo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net