S.Skvernelis apie Vyriausybės darbus: gavęs guzą pamatai, kur buvo klaidosnuotraukos (7)

2019 liepos mėn. 18 d. 13:14:13 Perskaitė 672

Laikinasis premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad jo ketvirtadienį pasakyta kalba Seime, apibendrinant septynioliktosios Vyriausybės darbą, buvo atvira ir ja, įvardinant padarytas klaidas, niekam nebuvo siekta įtikti. Vis dėlto, teigia jis, visas reformas, kurias inicijavo Vyriausybė, būtų pradėjęs ir žinodamas rezultatą, tik, pasak jo, geriau įvertintų oponentų galimybes.

 

„Manau, kad pradėčiau viską, kas buvo pradėta, tik galbūt įvertinčiau oponentus, nenoriu sakyti priešininkus, oponentus ir jų gebėjimą veikti arba kontrveikti, ir galbūt pasirinkčiau ilgesnį kelią, galbūt kitokį komunikavimą. Nors iš esmės galiu pakartoti, kad nereikalingi pokyčiai niekam, kada tie pokyčiai juos paliečia. (…) Reikia vertinti oponentų galimybes, jų galimybes turėti viešą eterį, viešąją erdvę, gebėjimą bendrauti su žmonėmis ir į gatves juos išvesti – visa tai reikia vertinti ir žiūrėti, kuris kelias bus efektyvesnis. Viską tikrai pradėčiau, bet, matyt, daug kur būtų pajėgumų įvertinimas“, - sakė premjeras. Jis taip pat pabrėžė, kad jeigu nebūtų buvę pradėti svarbūs darbai, nebūtų kam jų ir sėkmingai pabaigti.

Premjero teigimu, opozicijos teiginiai, esą jo kalba Seime buvo švelnesnė nei įprasta, yra iš dalies tiesa, nes, sako S. Skvernelis, gyvenimas pakeitė jo požiūrį į daugelį dalykų.

„Neturiu kam įtikti, tiesiog žmonės keičiasi, tai, manau, kad ir aš keičiuosi. Darau pamokas ir išvadas“, - Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis, pridūręs, kad, pasak jo, paskutinieji dveji su puse metų buvo tokia patirtis, kurios nei viename iš dviejų universitetų jis nebuvo įgijęs.

Laikinasis ministras pirmininkas neslėpė, kad Vyriausybės darbuose buvo klaidų. Tačiau, sako S. Skvernelis, per tokią praktiką įgaunama geriausia patirtis.

„Jeigu pasižiūri atgal, tada galėtum pasakyti – čia mina, čia grėblys, bet nepadaręs tų žingsnių, nebūtum galėjęs vertinti, ar tai buvo grėblys, ar ne. Kada gauni užlipęs guzą į kaktą, tada pamatai. (…) Jeigu tu nori pokyčių, juos reikia daryti“, - šmaikštavo premjeras.

Jis pasidžiaugė, kad, pasak jo, jam pavyko išvengti politikavimo blogąja to žodžio prasme.

„Aš džiaugiuosi, kad tuo tikruoju politiku netapau, kalbant apie tas savybes, kurios politikoje yra neišvengiamos. Aš taip tikiuosi. (...) Intrigos, žodžio nesilaikymas, melas, manau, kad man neatiteko tos savybės, kurios labai dažnai politikoje naudojamos“, - sakė S. Skvernelis.

Seime prezidento Gitano Nausėdos kandidatu į ministrus pirmininkus teikiamas S. Skvernelis sakė kalbą, kurioje pripažino Vyriausybę padarius klaidų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net