respublika.lt

S.Skvernelis kritikuoja Vyriausybės ataskaitą: net pats Ministrų kabinetas negalėtų įvardinti trijų pagrindinių savo darbų

Publikuota: 2023 gegužės 18 10:29:00, Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Saulius Skvernelis. Eltos nuotr.

Vertindamas ketvirtadienį Vyriausybėje planuojamą pristatyti Vyriausybės veiklos ataskaitą, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad net pats Ministrų kabinetas negalėtų įvardinti trijų pagrindinių savo per pastaruosius metus nuveiktų darbų.

 

„Ataskaitos sunku ir klausytis. Jeigu taip paklaustume: tris Vyriausybės darbus pasakykite praeitų metų, ką padarėte? Tokia tyla va būtų. Tai apie kokią ataskaitą (kalbame – ELTA)“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis.

„Tos propagandinės kalbos turbūt nėra reikalo klausytis, o kažkokių darbų išskirti, kad sakytų, jog tikrai padarė – gerai ar blogai, bet padarė... Tai nėra net ir ko čia labai ir klausytis“, – taip pat akcentavo jis.

ELTA primena, kad Vyriausybė ketvirtadienį Seimui ketina pristatyti savo praėjusių metų veiklos ataskaitą.

Vyriausybės ataskaitoje įvardijami esminiai darbai ir pernai metais institucijų diegti pokyčiai. Nurodoma, kad pastaraisiais metais norėta pasiekti efektyvesnės valdysenos ir institucinių įgyvendinimo gebėjimų stiprinimo, duomenimis grįsto valdymo principų diegimo. Taip pat, atsižvelgiant į COVID-19 pandemijos ir nelegalios migracijos krizės valdymo patirtį, priimtas naujas Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymas, o metų sandūroje darbą pradėjo ir Nacionalinis krizių valdymo centras.

Ministrų kabineto veiklos ataskaitoje apžvelgiami ir ekonominio sektoriaus pasiekimai. Pažymima, kad siekiant tvaraus Lietuvos ekonominių ryšių diversifikavimo, pernai Lietuvos prekių eksportas augo 28,1 proc., o apie 90 proc. jo buvo nukreipta tik į demokratinio pasaulio šalis, gauti leidimai eksportuoti lietuviškus žemės ūkio ir maisto produktus į JAV, Japoniją, Taivaną, Meksiką, Kanadą.

Anot Ministrų kabineto, pernai buvo skirtas ypatingas dėmesys ir socialinei politikai – tęsti darbai gyventojų nelygybei bei socialinei atskirčiai mažinti. 2022 m. socialinės išmokos didintos du kartus, o socialinio draudimo bazinė pensija pirmą kartą didėjo sparčiau (11,6 proc.) nei darbo užmokestis (10,6 proc.).

Pabrėžiama, kad 2022 m. pradėti įgyvendinti sisteminiai pokyčiai švietimo sistemoje – užtikrinta, kad švietimo paslaugas gautų ir nuo Rusijos karinės agresijos pabėgusių ukrainiečių šeimų vaikai.

Didelis dėmesys ataskaitoje skiriamas pasiekimams saugumo srityje. Primenama, kad siekiant užkardyti hibridinės atakos grėsmes, pernai pasienyje su Baltarusija baigtas fizinio barjero įrengimas, spartinti ginkluotės pirkimai, esmingai padidintas finansavimas krašto gynybai.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F

Dienos klausimas

Ar palaikote sprendimą drausti kailinių žvėrelių fermas Lietuvoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+6 +15 C

+8 +13 C

 

+11 +18 C

+15 +19 C

+17 +22 C

 

+21 +24 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-5 m/s