S.Skvernelio kreipimasis į senjorus: neikite iš namųnuotraukos (21)

2020 balandžio mėn. 02 d. 21:54:31 Perskaitė 1929

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis savo kreipimesi į šalies senjorus prašo jų neiti iš namų. Premjeras taip pat ramina, kad pensijos nemažės ir bus mokamos laiku.

 

Premjeras primena, kad, norint sumažinti tikimybę užsikrėsti koronavirusu, svarbu iki minimumo apriboti žmonių kontaktus.

„Tai – ir Jūsų pareiga. Jūs kasdien girdite raginimus neiti iš namų, užsidėti kaukes, užsirišti ant veido šalikus ar skareles ir nesusitikti su vaikais ar anūkais. Šis rimtas perspėjimas yra pagrįstas mokslininkų rekomendacijomis. Karantiną, kaip veiksmingiausią kovos su COVID-19 priemonę, taiko daugelis pasaulio šalių“, – kreipimesi teigia S. Skvernelis.

„Todėl nuoširdžiai prašau: neikite iš namų. Net ir šilčiausiomis pavasario dienomis nevaikštinėkite po skverus ar parkus. Maisto, vaistų ir kitų būtiniausių produktų Jums gali palikti prie durų artimieji, savivaldybės darbuotojai ar savanoriai. Pilietiška iniciatyva įkurtas Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ pasirengęs suteikti neatidėliotiną pagalbą. Skambinkite 1827 ir išsakykite savo poreikius“, – tikina premjeras.

Jis primena, kad tuo atveju, jeigu pakiltų temperatūra, prasidėtų sloga, kosulys ir gerklės perštėjimas, senjorai turėtų skambinti 1808 ir prašyti galimybės išsitirti dėl koronaviruso.

„Jeigu Jums daugiau nei 65-eri arba sergate lėtinėmis ligomis, taip pat galite skambinti 112. Greitoji medicinos pagalba nuveš Jus į vieną iš pagrindinių šalies ligoninių“, – nurodo premjeras.

S. Skvernelis taip pat ramina, kad pensijos nemažės ir bus mokamos laiku.

„Jeigu įmanoma, pasirūpinkite, kad pensiją gautumėte ir mokesčius sumokėtumėte per elektroninę bankininkystę. „Sodros“ specialistai yra pasirengę patarti jums, kaip tai padaryti. Skambinkite 1883“, – sako jis.

Premjeras primena, kad, esant būtinybei kur nors nuvykti automobiliu, galima važiuoti nepasikeitus žieminių padangų. Už tai nebus baudžiama. Tuo atveju, jeigu baigėsi vairuotojo pažymėjimo galiojimas, jo nebūtina pratęsti karantino metu. Policija nebaus, jeigu bus vairuojama su negaliojančiu vairuotojo pažymėjimu.

Jeigu privaloma prasitęsti paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimą, naują dokumentą gali atsiimti jaunesni giminaičiai. Tam nereikia įgaliojimo.

Taip pat sudaryta galimybė atidėti arba dalimis išdėstyti įmokų už sunaudotą elektrą ir gamtines dujas mokėjimą „Ignitis“ tiems, kas patirs finansinių sunkumų.

Taip pat rekomenduota savivaldybėms sudaryti galimybę atidėti arba dalimis išdėstyti komunalinių įmokų ir įmokų už šilumos energiją mokėjimą.

Vyriausybė karantiną visoje šalyje yra pratęsusi iki balandžio 13 dienos.

Vaizdo įrašą parsisiųsti galite čia.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net