respublika.lt

Skvernelis po balsavimo dėl privalomų skiepų: valdantieji neturi daugumos

(266)
Publikuota: 2022 sausio 20 13:42:00, Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Saulius Skvernelis. Eltos nuotr.

Ekspremjeras Saulius Skvernelis sako, kad tai, jog valdantiesiems nepavyko priimti Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų, numatančių medikams ir socialiniams darbuotojams taikyti privalomą skiepijimą nuo COVID-19 ligos, rodo, kad valdantieji neturi daugumos. Visgi, pasak jo, balsavimas galimai būtų pasisukęs kitaip, jei valdantieji su opozicija būtų ieškoję kompromiso.

 

„Valdančioji dauguma neturi daugumos, o kai tu neturi daugumos, turi ieškoti kokių nors sprendimų, kad būtų kompromisas“, – Seime žurnalistams teigė S. Skvernelis.

Seimo narys taip pat mano, kad prie to, jog įstatymas nesulaukė pakankamai palaikymo Seime, prisidėjo ir nenuosekli sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio komunikacija.

„Aš manau, kad prisidėjo sveikatos apsaugos ministro komunikacija, kuris nesuprantamai kas savaitę keitė nuomonę nuo galimybių paso iki skiepų reikalingumo, su pareiškimais, kad skiepai neapsaugo, kad vis tiek gali užkrėsti ir t.t. Tas abejones ir sumaištį įneša pats sveikatos apsaugos ministras“, – sakė S. Skvernelis.

„Kitas dalykas, aš tikrai būčiau pritaręs, jei tai būtų laikina priemonė. Ir tai buvo siūloma numatyti“, – pridūrė jis, akcentuodamas, kad vis dėlto dauguma nebuvo linkusi ieškoti kompromiso.

ELTA primena, kad Seimas ketvirtadienį nepriėmė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų, numatančių medikams ir socialiniams darbuotojams taikyti privalomą skiepijimą nuo COVID-19 ligos.

Už balsavo balsavo 60 Seimo narių, prieš – 53, susilaikė 10 parlamentarų.

Privalomą vakcinaciją buvo ketinama įvesti asmenims, teikiantiems paslaugas sveikatos priežiūros bei socialinės globos įstaigose, taip pat sveikatos priežiūros įstaigose teikiantiems valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas bei į namus vykstantiems socialiniams darbuotojams.

Buvo siūloma, kad, praėjus trims mėnesiams nuo nušalinimo pradžios, darbdavys galės nutraukti darbo sutartį be įspėjimo ir nemokėdamas išeitinės išmokos.

Išimtį buvo siūloma numatyti tiems darbuotojams, kurie negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių. Taip pat tiems darbuotojams, kurie yra persirgę koronavirusu, kol bus laikomi įgijusiais imunitetą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (266)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar A.Anušauskui atsisakius ministro kėdės reikėtų svarstyti L.Kasčiūno kandidatūrą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar galvojate emigruoti iš Lietuvos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +2 C

-1 +4 C

-2 +4 C

+3 +8 C

+5 +10 C

+5 +9 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-5 m/s