Siūloma neleisti korumpuotų asmenų prie valstybės ar savivaldybių įmonių vairo

2014 birželio mėn. 12 d. 15:47:24 Perskaitė 1348

Seimo narys Vitalijus Gailius siūlo priimti įstatymų pataisas, atsižvelgiant į kurias valstybės ir savivaldybės įmonių vadovais galėtų būti skiriami tik nepriekaištingos reputacijos asmenys. Seime jis užregistravo tai numatančios Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pataisas.

"Pagal esamą tvarką, valstybės tarnautojais gali tapti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys, bet valstybės ar savivaldybių įmonių vadovams analogiškas reikalavimas kažkodėl netaikomas. Tai galima laikyti įstatymo spraga, nes būtent tokių įmonių vadovų rankose - ypač svarbūs sprendimai dėl biudžetinių įstaigų turto. Jų atsakomybė yra tikrai didesnė nei paprasto ministerijos ar savivaldybės tarnautojo, todėl šiuo atveju dėl skaidrumo neturi kilti nė menkiausių abejonių", - sako Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius.

V. Gailiaus teigimu, susikompromitavusiam ar teisiamam asmeniui neturėtų būti suteikiama galimybė vadovauti valstybės ar savivaldybės įmonėms.

Pagal siūlomas įstatymo pataisas, valstybės ar savivaldybės įmonių vadovu negalės tapti asmuo, pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo, arba tas, kuris yra pripažintas kaltu dėl nusikaltimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio nusikaltimo padarymo bei turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą.

Įstaigos vadovu taip pat negalės būti paskirtas asmuo, pripažintas kaltu dėl nusikalstamų veikų, kuriomis padaryta turtinė žala valstybei, arba asmuo, atleistas iš skiriamų pareigų dėl priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymo, pareigūno vardo pažeminimo. Vadovu negalės būti asmuo, kuris yra įstatymų uždraustos organizacijos narys.

Šiuo metu įstatymai numato tik tai, kad valstybės ar savivaldybės įmonės vadovu negali būti asmuo, kuriam įstatymų nustatyta tvarka yra atimta teisė eiti tokias pareigas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net