Siūloma leisti parduotuvėms prekybos centruose veikti nuo pirmadienionuotraukos (4)

2021 balandžio 15 14:29:00 Perskaitė 206

Vyriausybei siūloma leisti nuo pirmadienio veikti parduotuvėms prekybos centruose, lauko kavinėms siūloma leisti veikti nuo kito ketvirtadienio, balandžio 22 dienos.

 

Kaip rašoma įregistruotame nutarimo projekte, prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas, ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo.

Šios parduotuvės negalėtų veikti šeštadieniais ir sekmadieniais.

Tuo metu viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių ir barų veiklą siūloma leisti vykdyti nuo 7 iki 21 valandos, kai užsakytas maistas ir gėrimai vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų, prie vieno staliuko leidžiant sėdėti ne daugiau nei 2 asmenims, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkių narius.

Nuo balandžio 19 siūloma leisti kino teatrų ir kino klubų paslaugas, teikiamas užtikrinant, kad žiūrovai užima tik sėdimąsias vietas, užpildoma ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų, bet bendras žiūrovų skaičius neviršija 50 asmenų, bilietų platinimą elektroniniu būdu arba žiūrovų registravimą, vyresniems nei 6 metų žiūrovams dėvint kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais bei teikti kitas paslaugas kino teatrų ir kino klubų paslaugų teikimo vietose būtų draudžiama.

Sporto klubų veiklą siūloma atlaisvinti nuo balandžio 26 dienos, užtikrinant 20 kv. metrų paslaugos teikimo plotą vienam asmeniui (įskaitant paslaugų teikėjus) bei kitas saugos priemones.

Dėl šių siūlymų Vyriausybė apsispręs posėdžio metu ketvirtadienį.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net