Siūloma panaikinti prievolę VMVT direktoriui turėti veterinarijos gydytojo kvalifikacijąnuotraukos (13)

2021 sausio 15 10:31:53 Perskaitė 531

Seimo narys konservatorius Andrius Vyšniauskas įregistravo Veterinarijos įstatymo pataisą, kuria siūlo išbraukti nuostatą, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriumi privalo būti skiriamas asmuo, turintis veterinaro kvalifikaciją.

 

„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba yra valstybinė struktūra su daugiau nei 1000 darbuotojų, padaliniais visoje Lietuvoje ir keliomis dešimtimis funkcijų. Tos funkcijos varijuoja nuo gyvūnų apsaugos iki maisto saugos. Nuo importo ir eksporto kontrolės iki higienos reikalavimų restoranams. Ir nors tai yra be galo plati bei didelė struktūra, įstatyme yra palikta perteklinė nuostata, kad šios tarnybos direktorius turi turėti veterinaro kvalifikaciją. Kam to reikia? Juk tarnybos funkcijos ne tik veterinarinės. O ir tai, kad direktorius bus veterinaras, nereikš, kad jis gerai administruos tūkstančio darbuotojų tarnybą", - teigia Seimo Kaimo reikalų komiteto narys.

A. Vyšniauskas taip pat atkreipia dėmesį, kad šis perteklinis apribojimas lemia, jog daugelis VMVT vadovų buvo iš sistemos vidaus.

 „O kai esi iš vidaus - sunku tiek objektyviai įvertinti sistemą, tiek imtis esminių, kartais sunkių pokyčių. Panaikinus prievolę VMVT direktoriui turėti veterinaro kvalifikaciją, atsivertų galimybė šios įstaigos vadovo konkurse dalyvauti ne tik sistemos, kuri nepasižymi dideliu skaidrumu, žmonėms, bet ir pritraukti aukštos kvalifikacijos vadybininkų iš šalies",- sako projektą parengęs A. Vyšniauskas.

Jei Seimas pritartų, Veterinarijos įstatyme būtų įteisinta, kad „asmuo, priimamas į VNVT vadovo pareigas, turi atitikti bendruosius reikalavimus, keliamus asmeniui, priimamam į valstybės tarnautojo pareigas. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas gali būti skiriamas eiti pareigas ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas yra atsakingas ir atskaitingas Vyriausybei ir žemės ūkio ministrui."

Galiojančiame Veterinarijos įstatyme  numatyta, kad  asmuo priimamas į VMVT vadovo pareigas turi turėti suteiktą veterinarijos gydytojo kvalifikaciją ir atitikti bendruosius reikalavimus.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net